شناسهٔ خبر: 72624 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طرح ویژه حمل و نقل زائران اربعین حسینی از ۱۷مهرماه آغاز می‌شود

اتوبوس مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: از ۱۷ مهر طرح ویژه تردد زائران اربعین آغاز می‌شود و تا ۳ آبان ادامه خواهد داشت.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان، داریوش باقر جوان در جلسه هماهنگی معاونین حمل و نقل ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های معین ستاد اربعین حسینی استان خوزستان اظهار کرد: موضوع حمل و نقل و مسائل جاده ای یکی از موضوعات مهمی است چرا که خلل در این امور م تبعات و مشکلات ملی و فرا ملی را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در موضوع اربعین باید کارها با همکاری و بدون موازی کاری صورت گیرد، افزود: یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنیم، خوابگاه رانندگان است چرا که امنیت مسافران برای ما مهم است و باید راننده استراحت کافی داشته باشد و فشردگی کاری نباید موجب این شود که رانندگان بیش از زمان استاندارد رانندگی کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور عنوان کرد: بحث انبار توشه و بارهای غیر همراه یکی دیگر از موارد مهم است که باید ساماندهی دقیقی صورت گیرد.

باقرجوان گفت: جاده ها در استان خوزستان مطلوب است اما در ایلام گلوگاه هایی وجود دارد که ترافیک را طولانی تر کنند.

وی بیان کرد: طرح ویژه اربعین در سازمان حمل و نقل از ۱۷مهر تا ۳ آبان در جاده های کشور اجرا می شود و طرحی فوق العاده نیز از ۲۴مهر تا ۲۹مهر نیز در استان ایلام اجرا خواهد شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تأکید کرد: هیچ ظرفیت خالی در حوزه حمل و نقل مسافر از مرزها در ایام اربعین وجود ندارد از این رو اقتصاد این بخش تضمین شده است و شرکت ها بدون دغدغه اقتصادی وارد کار شوند.