شناسهٔ خبر: 72628 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پیشرفت ۶۵ درصدی در اصلاح گردنه حادثه‌خيز خیرآباد تویسرکان

آب پاش رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تویسرکان از پیشرفت ۶۵ درصدی رفع نقطه حادثه‌خيز گردنه خیرآباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، ابراهیم نانکلی در گفتگویی اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ دستگاه خودوری سبک و سنگین و ۲۰ نیروی راهدار در گردنه خیرآباد فعالیت مستمری دارند.

وی با تأکید بر اینکه رفع نقاط حادثه خیز، کاهش تصادفات و تعریض جاده از اهداف اولیه اجرایی شدن پروژه دو بانده کردن این محور است، افزود: عملیات اجرایی این پروژه از اواسط سال ۹۷ آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان امسال به اتمام برسد.

نانکلی در ادامه با اشاره به اینکه توجه به اصلاح نقاط حادثه خیز و رفع آنان در محورهای تویسرکان از جمله اولویت های کاری این اداره کل است، یادآور شد: همچنین دو بانده کردن مسیر تویسرکان – جوکار در دستور کار است که تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رییس راهداری تویسرکان اضافه کرد: از ۲۵ کیلومتر طول این مسیر، تاکنون ۲۰ کیلومتر آن دو بانده شده است.

نانکلی تأکید کرد: جاده تویسرکان ـ جوکار در حقیقت محور اصلی برای دسترسی به مرکز استان و دیگر شهرستان های اطراف است، که تعریض این مسیر زمینه ساز حمل و نقل آسان و ایمن است.