شناسهٔ خبر: 72685 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جانمایی ۳ مکان در همدان برای تجمع ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری ویژه زائران اربعین

راد معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از جانمایی ۳ مکان در همدان برای تجمع ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری ویژه زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، صفر صادقی راد با اشاره به فعالیت ناوگان مسافربری استان از ۲۴ مهرماه سال جاری برای انتقال و جابه‌جایی زائران اربعین حسینی اظهار داشت: با توجه به انتخاب همدان به عنوان استان معین برای بازگشت زائران اربعین حسینی، مقرر شد پنج استان قم، گلستان، مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی زیر ساخت های لازم برای این موضوع را پیش‌بینی کنند.

وی افزود: به همین منظور و با توجه به ازدیاد زائران حسینی، بازدید از محل‌های پیشنهادی برای جانمایی و تجمع ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری با حضور مسئولان مرتبط استان انجام و پیش بینی شد، ورودی شهر بهار، ورودی مریانج و پایانه انقلاب به عنوان سه مکان تجمع ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری برای نقل و انتقال زائران اربعین در نظر گرفته شود.

صادقی راد ادامه داد: این اداره کل با آماده باش کامل ناوگان مسافری در سطح استان، توان جابه‌جایی روزانه ۵۰۰ تا ۱۳۰۰ زائر اربعین را دارد.

معاون حمل و نقل این اداره کل یادآور شد: همچنین احداث استراحتگاه، سرویس های بهداشتی، استقرار نیروهای راهداری، پلیس راه، هلال احمر، اورژانس و... در مکان های در نظر گرفته شده با همکاری ارگانهای مربوطه نیز پیش بینی شده است.

گفتنی است، استان همدان به دلیل نزدیکی به مرز، به عنوان استان معین برای انتقال زائران به مقاصد خود انتخاب شده اند.