شناسهٔ خبر: 72758 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رسيدگي به تخلفات شركت هاي حمل و نقل در استان اردبيل

کامیون معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل از صدور ۸۲ رای در قالب کمیسیون های ماده ۱۱ و۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل، رضا شیرین زاده که در جلسه کمیسیون های ماده ۱۱ و۱۲ راهداری سخن می گفت اظهار داشت: از ابتدای امسال به ۸۶ تخلف مطرح شده در حوزه های ایمنی و ترافیک،مسافر و کالا رسیدگی و ۸۲ رای نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه از این میزان رای ۶۳ مورد مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۹ رای نیز متعلق به کمیسیون ماده ۱۲ است،عدم پرداخت کرایه رانندگان،عدم اخذ بارنامه،عدم رعایت ضوابط ایمنی،شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ را ازعمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون ها دانست.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب ۱۳۷۸ ،رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل ونقل جاده اي در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده ۱۲ و هم چنین به استناد تبصره ماده ۶ اصلاحی قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابري جاده اي به استفاده از صورت وضعیت مسافري و بارنامه مصوب ۱۳۸۱  به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی و باتوجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدامات لازم انجام می شود.

وی با قدردانی از فعالیت های شبانه روزی تلاشگران عرصه حمل و نقل استان افزود: در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید.

شیرین زاده برخورد قانونی و قاطع با متخلفان را یادآور شد و از مردم،رانندگان و صاحبان کالا و بار خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی سریع به اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند.