شناسهٔ خبر: 72801 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با هدف نحوه تشکیل هیات اجرایی بازآفرینی

ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف شیراز تشکیل شد

محله شيراز دومین جلسه هم اندیشی ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محلات هدف شهرستان شیراز با هدف نحوه تشکیل هیات اجرایی بازآفرینی در محله های مورد هدف در فرمانداری شیراز تشکیل شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس این جلسه با حضور نمایندگانی از فرمانداری شیراز، راه و شهرسازی فارس، شهرداری شیرازو شرکت عمران و مسکن سازان فارس تشکیل شد.

شایان ذکر است هدف از تشکیل هیات اجرایی بازآفرینی در محله های هدف اجرای مصوبات جلسات ستاد بازآفرینی شهرستانی و استانی بود که طرح تشکیل آن به پیشنهاد معاون وزیر راه و شهرسازی  و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در راستای ساماندهی و بازآفرینی محله سعدی نخستین بار در ستاد بازآفرینی استان فارس مطرح و در پی توافق صورت گرفته با سازمانها و شهرداریها و دهداریهای کشور تشکیل می گردد که نقطه عطفی در بازآفرینی محله هدف می باشد.

گفتنی است: با پیگیریهای به عمل آمده توسط اداره کل راه و شهرسازی فارس به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی استان جلسات ستاد بازآفرینی ستاد شهرستانی شيراز نیز دچار وقفه گردید تا مجددا و طبق برنامه زمان بندی آغاز شده و تا روند برنامه ریزی و سیاستگذاری بهبود کیفیت سکونت در پهنه های ناکارآمد از سر گرفته شود.

قابل ذکر است که در ادامه این جلسه تصمیماتی در خصوص نحوه برگزاری جلسات هیات امنای خانه محلات به عنوان هسته های اولیه بازآفرینی محلات هدف اتخاذ شد.