شناسهٔ خبر: 72840 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

سالانه ۱۲۰۰ کیلومتر محور چهار خطه در کشور احداث می‌شود

خادمي خیرالله خادمی با اشاره به تلاش دولت برای توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای گفت: سالانه ۱۲۰۰ کیلومتر محور چهار خطه در کشور احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری، خیرالله خادمی در سفر به شهرکرد و بازدید از طرح چهارخطه شهرکرد – بروجن - لردگان اظهار داشت: در دولت دوازدهم احداث ۷ هزار و ۸۰۰کیلومتر چهارخطه در کشور آغاز شده و هم‌اکنون در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ طرح ریلی در کشور در دست اجراست، افزود: در دولت دوازدهم نيز ۳هزار و ۴۱۰ کیلومتر احداث خط ریلی در کشور آغاز شده و ۹۳ کیلومتر از این میزان مختص خط ریلی اصفهان - شهرکرد است.

 مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: سالانه به طور متوسط ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر خط ریلی در کشور نیز تکمیل و به بهره برداري مي رسد.

خادمی بيان داشت: تا پایان دولت دوازدهم طرح احداث خط ریلی های در دست اجرا تکمیل خواهد شد.

اختصاص۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار براي خط ریلی اصفهان - شهرکرد

به گفته وی، برای اجرای فاز دوم خط ریلی اصفهان - شهرکرد ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از تحویل نخستین محموله‌های ریل تولید داخل کشور توسط ذوب آهن اصفهان خبر داد و گفت: از ۸۰ سال گذشته ریل های مورد نیاز برای اجرای طرح های ریلی در کشور تولید نمی شد که با راه اندازی خط تولید این طرح در ذوب آهن اصفهان به خودکفایی در تولید ریل رسیدیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان چهارمحال وبختیاری از اجرای طرح های چهار خطه شهرکرد - بروجن - لردگان  و راه آهن اصفهان – شهرکرد بازديد کرد.