شناسهٔ خبر: 72971 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد؛

اهدای سیمان رایگان به روستاییان سیل‌زده/پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۲ میلیون تومان بلاعوض به هر واحد احداثی سیل زده

عزیزالله مهدیان عزیزالله مهدیان، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال باسازی مناطق سیل‌زده به اتمام برسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال باسازی مناطق سیل‌زده به اتمام برسد، به طوری که حداکثر تمام واحدهایمان تا پایان مهرامسال عقدقرادهایشان با بانک‌های عامل تمام شده و کار ساخت و ساز آغاز نیز کلید خورده است، تمامی پرداختی‌ها از جانب بانک‌ها به متقاضیان به صورت مرحله‌ای و با هماهنگی بنیاد مسکن انجام می‌شود.

 او ادامه داد: ما مسئول باسازی هستیم و تا پایان ساخت در کنار این هموطنان خواهیم ماند به طوری که در برخی از مناطق که کمبود مصالح برای ساخت و ساز است  تامین مصالح خواهیم کرد.

 معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اسکان موقت برخی از خانوارها اضافه کرد: اسکان موقت در زلزله و سیل متفاوت است در زلزله ساختمان کلا تخریب می‌شود، ولی در سیل بخشی از خانه آسیب می‌بیند این کمک هزینه اسکان موقت  در شهر ۱۲ میلیون و در روستا ۶ میلیون تومان به تمامی واحد‌های احداثی پرداخت می‌شود.

 مهدیان تصریح کرد: خوشبختانه در کل کشور در سیل اخیر تعداد افراد ساکن مستقر در چادر خیلی پایین بود به طوری که در شهر پلدختر که بیشترین آسیب دیدگی رو داشت تعداد اسکان موقت چادر به نسبت خیلی پایین بود.

وی اضافه کرد: در واحد‌های احداثی شهری ۵۰ میلیون تسهیلات مسکن و بعلاوه ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض اسکان موقت توسط دولت و به هر خانه روستایی ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان داده می‌شود.

 معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ارزیابی خسارت واحدهای آسیب دیده گفت: در ابتدا تمامی واحد‌ها برای ارزیابی خسارت بازدید می‌شوند به طوری که ما زیر ۳۰ درصد خسارت را پرونده تشکیل نمی‌دهیم، اگر هریک از متقاضیان  که به این امر معترضند مجدد برای آن ها کارشناس به محل اعزام و ارزیابی می کنیم، هم اکنون همه شهرستان‌ها ستاد مستقر کرده ایم که خسارت‌ها را ارزیابی می‌کنند.

به گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهدیان افزود: تسهیلات با توجه به تورم افزایش پیداکرده، ولی منابعی که ما اختصاص می‌دهیم صد در صد نیست باید خود متقاضیان هم کمک کنند تا یک واحد مسکونی قابل سکونت  احداث شود