شناسهٔ خبر: 72990 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی:

عملیات اجرایی "طرح ملی ابرار" در سه شهر خراسان جنوبی آغاز شد

گريدر مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از تکمیل و احداث ۱۰۳ کیلومتر راه روستایی در قالب "طرح ابرار" (طرح اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی) طی سال مالی ۹۸ خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، جعفر شهامت اظهار کرد: شروع عملیات اجرایی در روستاهای حداقل ۳ شهرستان که کمترین برخورداری از راه آسفالته در روستایی بالای ۲۰خانوار دارند به صورت امانی- پیمانی طی هفته جاری صورت خواهد پذیرفت. 

شهامت همچنین در ادامه گفت: تکمیل حداقل ۳۸ کیلومتر از مسیرها در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، بیرجند، زیرکوه و درمیان طی سال جاری در صورت تامین اعتبارات ملی و استانی ضروری انجام خواهد شد، لیکن به هر حال بخش خاکبرداری با امکانات راهداری انجام خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: در قالب طرح ابرار ۲۰ کیلومتر راه روستایی در حوزه سربیشه تا انتهای سال مالی انجام خواهد شد که در این شهرستان ساخت و راه‌های روستایی محور چاه محمد صباغ به صورت امانی به طول ۳ کیلومتر بزودی طی هفته جاری آغاز شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی افزود: هدف از اجرای این پروژه ایجاد ارتباط محور درح تا روستای چاه محمد صباغ خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح ملی ابرار با هدف بهره گیری از امکانات و ماشین آلات و کاهش هزینه و افزایش سرعت عمل در تکمیل و ساخت راه‌های روستایی به صورت جهادی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شده است و علاوه بر راههایی که دارای قرارداد احداث در حوزه راه و شهرسازی استانها می باشند، جمعاً ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی طی مدت یکسال تکمیل خواهد شد.