شناسهٔ خبر: 73111 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

توسعه حمل و نقل ریلی در هرمزگان/ طرح توسعه "ریل- بندر" اقدامی راهبردی و اثرگذار برای توسعه صنعت حمل و نقل هرمزگان

جلسه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طرح توسعه "ریل- بندر" یک اقدام راهبردی و اثرگذار برای توسعه همه جانبه صنعت حمل و نقل هرمزگان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اله مراد عفیفی پور در نشست مشترک با مدیرکل راه آهن هرمزگان، اظهار داشت: طرح توسعه "ریل- بندر" به عنوان یک اقدام راهبردی و اثرگذار برای توسعه همه جانبه صنعت حمل و نقل هرمزگان و نقش آفرینی بیشتر اقتصاد درون زا است.

وی با اشاره به امکانات و ظرفیت های ریلی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر بازرگانی ایران، گفت: با سرمایه گذاری گسترده سازمان بنادر و دریانوردی در این بندر، ۶۰ کیلومتر شبکه ریلی با ظرفیت سالیانه ۱۰ میلیون تن امکان تخلیه و بارگیری، ایجاد شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه امیدواریم قطعات باقی مانده از پازل طرح توسعه "ریل- بندر" را تکمیل کنیم، تصریح کرد: بر اساس آمار راه آهن، در دوازده ماهه سال گذشته بیش از ۹ میلیون تن کالا از طریق واگن در بندر جابجا شد که با توجه به ظرفیت ایجاد شده، ضریب عملکرد چشمگیر و استفاده ۹۰درصدی از ظرفیت های موجود را نشان می دهد.

 محمدرضا چنگانی؛ مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز با اشاره به برنامه های این اداره کل در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی در استان به منظور پوشش تقاضای واقعی بار و مسافر، از شاخصه هایی همچون ایمنی کالا، کاهش آلودگی هوا، مصرف سوخت کمتر و کاهش ترافیک به عنوان مزایای حمل و نقل ریلی سخن به میان آورد و در خصوص تقویت همکاری های دوسویه برای رفع چالش های موجود اعلام آمادگی کرد.