شناسهٔ خبر: 73122 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

استفاده از سرمایه بخش خصوصی از الزامات توسعه است/ ظرفیت ثروت‌آفرینی از بخش گردشگری در یاسوج وجود دارد

سیدمحمد پژمان سیدمحمد پژمان در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد، استفاده از سرمایه بخش خصوصی را از الزامات توسعه خواند و گفت: ظرفیت ثروت‌آفرینی از بخش گردشگری در یاسوج وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه ستاد بازآفرینی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای ایجاد تحول به دنبال پول دولتی نباشید، گفت: تنها راه فراهم کردن موجبات توسعه استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی است و جز این هیچ راه دیگری نداریم.

وی افزود: با تقویت خودباوری‌ در بین مردم به یک ظرفیت بی‌منتهای پایدار دست پیدا می‌کنید که با استفاده از آن می‌توانید بزرگ‌ترین کارها را انجام دهید؛ در غیر این صورت اگر همه شیرهای نفتی را هم برای شما باز کنند باز هم مشکلات حل نمی‌شود.

پژمان عنوان کرد: آمادگی داریم در کارهای مطالعاتی و کارهایی که می‌تواند به زمینه رونق اقتصادی و ثروت‌آفرینی در استان کهگیلویه و بویراحمد کمک کند همکاری کنیم.

وی گفت: باید به فکر درآمدزایی باشیم تا دولت در مناطقی که دهک‌های پایین، نیازمند کمک هستند وارد عمل شده و به آنها کمک کند. خوشبختانه در شهر یاسوج فرصت ایجاد درآمد و ثروت با توجه به وضعیت گردشگری و اقبال مردم از این شهر فراهم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اگر مردم توسعه می‌خواهند باید در نوسازی و بازآفرینی محله خود مشارکت کنند. البته در برخی مناطق شهری که نارسایی‌هایی جدی وجود دارد و اقشار این مناطق از دهک‌های پایین هستند، دولت آماده کمک رسانی است.

وی افزود: همه مدیران باید ظرفیت‌های خود را پای کار بیاورند. ما مدیران دولتی عادت کرده ایم پولی برایمان بفرستند تا هزینه کنیم. مدیران ما مدیران هزینه‌ای هستند نه مدیران درآمد؛ اقتصاد نفتی مدیران را تنبل و بد عادت کرده است به شکلی که کسی به فکر درآمد نیست.