شناسهٔ خبر: 73188 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جابه‌جایی بیش از یک میلیون نفر مسافر در استان اردبیل

تردد معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: یک میلیون و ۶۴ هزار نفر مسافر در۶گذشته در استان جابه‌جا شده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل، رضا شیرین زاده در جلسه ارتقا سطح خدمات حمل و نقل مسافر استان اظهار داشت: از این میزان مسافر ۵۴۳ هزارو ۷۳۶ نفر توسط اتوبوس، ۱۱۹هزار و ۱۱۵ نفر مسافر با مینی بوس و ۴۰۱ هزار و ۵۱۵ نفر مسافر توسط ناوگان عمومی سواری به شهرهای مختلف جابجا شده اند.

وی تعداد ناوگان عمومی مساقری استان اردبیل را 1150 دستگاه بیان کرد و افزود:از این میزان ۵۷۱ دستگاه سواری،۳۶۸ دستگاه اتوبوس و ۲۴۱ دستگاه نیز مینی بوس است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: هموطنان عزیز و مسافران محترم می‌توانند هرگونه شکایات خود را از عملکرد شرکت های مسافربری از طریق سامانه های ۱۰۰۰۱۴۱، شهراه و با مراجعه حضوری به دفتر ترمینال اعلام کنند.

وی فعالیت ۵۹ شرکت مسافربری در استان اردبیل را خاطرنشان کرد و گفت:ناوگان حمل و نقل عمومی استان کمترین میزان تخلفات و تلفات را دارد.

شیرین زاده افزود:در قالب کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲  از ابتدای سال جاری به ۸۶ تخلف مطرح شده در حوزه های ایمنی و ترافیک،مسافر و کالا رسیدگی و ۸۲ رای نیز صادر شده است.