شناسهٔ خبر: 73281 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

از سوی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران:

برنامه حرکت رفت و برگشت قطارهای ویژه اربعین در مسیر تهران به خرمشهر و کرمانشاه اعلام شد

قطار اربعین شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه حرکت رفت و برگشت قطارهای ویژه اربعین در مسیرهای تهران به خرمشهر و کرمانشاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه حرکت رفت و برگشت قطارهای ویژه اربعین در مسیرهای تهران به خرمشهر و کرمانشاه را اعلام کرد. لذا برای مشاهده جزئیات برنامه حرکت قطار های اربعین (تهران - خرمشهر و کرمانشاه) از تاریخ پانزدهم تا سی‌ام مهرماه اینجا و برای رویت جزئیات برنامه حرکت قطار های اربعین (خرمشهر و کرمانشاه-تهران) از تاریخ شانزدهم مهرماه تا یکم آبان ماه در زمان برگشت اینجا کلیک کنید.

یادآور می‌شود، پیش فروش بلیت قطارهای ویژه اربعین از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه سوم مهرماه به صورت آنلاین و مراکز مجاز آغاز شد و برای سفرهای ریلی ویژه ایام اربعین حسینی امسال ۵۴ رام قطار روزانه در  ۱۵ روز در قالب ۸۵۸ رام معادل ۴۳۶ صندلی در نظر گرفته شده است.

برای مراسم اربعین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در شاخص تعداد قطار ۴۳ درصد و در شاخص ظرفیت صندلی ایجادی ۴۷ درصد رشد ایجاد شده است. همچنین مسیرهای جدید ایجادی برای جابجایی زائران اربعین حسینی فراهم شده است که شامل مسیرهای قم_خرمشهر، قم-کرمانشاه، تهران- همدان، اهواز-شلمچه، اصفهان_کرمانشاه برای مسافران داخلی و مسیر زاهدان_خرمشهر برای جابجایی زائران کشور پاکستان می‌شود.

ضمنا مقرر شده است؛ قطارهایی که به مقصد اهواز سیر می‌کنند به مقصد ایستگاه خرمشهر ادامه سیر دهند. همچنین قطار اتوبوسی خرمشهر_شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و رایگان برای ایام پیک سفرهای اربعین در نظر گرفته شده است و هیچ افزایش قیمتی برای اربعین امسال در سفرهای ریلی اعمال نشده و نرخ ها طبق مصوبه سال جاری است.

گفتنی است، طبق اعلام مدیرعامل شرکت راه‌آهن نرخ بلیت قطارهای ویژه اربعین حسینی (ع) در مسیر‌های مشخص به شرح زیر می‌باشد؛

خط

تخت

قیمت

مشهد-خرمشهر

۴

۲۷۳ هزار تومان

مشهد-خرمشهر

۶

۱۹۲ هزار تومان

تهران-خرمشهر

۴

۱۵۳ هزار تومان

کرمانشاه-مشهد

۴

۱۹۵ هزار تومان

کرمانشاه-مشهد

۶

۱۸۰ هزار تومان

تهران-کرمانشاه

۴

۹۵ هزار تومان

تهران-کرمانشاه

۶

۷۰ هزار تومان

تهران-کرمانشاه

اتوبوسی

۵۰ هزار تومان

همدان-مشهد

۴

۲۰۰ هزار تومان

تهران-همدان

اتوبوسی

۴۷ هزار تومان