شناسهٔ خبر: 73305 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مرکز نوآوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ساخته می‌شود

فرودگاه امام خمینی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز نوآوری و توسعه شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، ابوالفضل باقری، مدیرکل هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  گفت: باهدف توسعه صادرات در مناطق آزاد، تفاهم نامه ای با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای تغییر رویکرد مناطق آزاد به "توسعه نوآوری" امضا شده است ومرکز اصلی آن در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به توجه ویژه شهر فرودگاهی به توسعه منطقه آزاد این مجموعه گفت: شرکت شهر فرودگاهی برنامه جامع و طولانی مدتی برای توسعه این مجموعه دارد و ما براساس دستور معاون علمی و فناوری رییس جهمور با تمام قوا برای رشد منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تلاش می کنیم.

باقری ادامه داد: حدود ٤٥٠٠ شرکت دانش بنیان در این معاونت ثبت شده و ما با برنامه ای تحت عنوان پیشگامان اقتصاد دانش بنیان، ١٠٠ شرکت را به صورت ویژه مشخص کرده و روابط تخصصی و ویژه ای را با آن ها آغاز کردیم.

گفتنی است: باتوجه به ظرفیت های اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، این مجموعه برنامه ریزی هایی را برای همکاری با شرکت های دانش بنیان انجام داده است.