شناسهٔ خبر: 73386 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

اولویت دولت در بخش مسکن، اتمام مسکن مهر و اجرای پروژه اقدام ملی است/اطلاعات پیشرفت پروژه‌ها هفتگی پایش می‌شود

علی نبیان علی نبیان با بیان اینکه اطلاعات هر استان در سامانه جامع مسکن مهر به‌صورت هفتگی توسط وزیر راه و شهرسازی پایش و ارزیابی می‌شود، گفت: اولویت دولت در بخش مسکن، اتمام مسکن مهر و اجرای پروژه اقدام ملی در استان‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست بررسی و پایش اتمام مسکن مهر بر ضرورت پیگیری مستمر مسائل و مشکلات تعاونی‌ها و قراردادهای سه‌جانبه در پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد و گفت: اولویت دولت در بخش مسکن، اتمام مسکن مهر و اجرای پروژه اقدام ملی در استان‌ها است.

نبیان با اشاره به ضرورت به‌روز رسانی مستمر اطلاعات سامانه جامع مسکن مهر، افزود: اطلاعات هر استان در سامانه به‌صورت هفتگی توسط وزیر راه و شهرسازی پایش و ارزیابی می‌شود.

در این نشست که با حضور مدیران استان‌های گیلان، خراسان شمالی، قزوین، هرمزگان و خوزستان برگزار شد، گزارشی از تعداد واحدهای باقیمانده مسکن مهر هر استان ارائه و راهکارهای رفع مشکلات این پروژه‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن حضور مدیر اعتبارات بانک مسکن در این نشست را مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: همکاری ادارات کل راه و شهرسازی با بانک مسکن و سایر دستگاه‌های مرتبط با مسکن مهر ضامن پیشرفت پروژه‌های باقیمانده این طرح مطابق برنامه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص همکاری ادارات راه و شهرسازی با سازمان‌ها و نهادهای دیگر نیز ادامه داد: برای واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر براساس تفاهم‌نامه چند جانبه با سایر نهادها و ارگان‌ها می‌توان نسبت به واگذاری این واحدها در قالب طرح اقدام ملی مسکن بهره برد.

به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، نشست بررسی و پایش مسکن مهر به منظور پیگیری اتمام پروژه‌های این طرح در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران سازمان ملی زمین و مسکن و مدیران ادارات راه و شهرسازی به‌صورت هفتگی در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار می‌شود.