شناسهٔ خبر: 73489 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با سراسر کشور؛

همزمان با سراسر کشور آزمون ورود به حرفه مهندسان در مازندران برگزار می‌شود

آزمون معاون شهرسازی و معماری اداره كل راه و شهرسازي مازندران از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ ۱۸ و ۱۹ مهر ماه امسال در مازندران خبر داد و افزود : آزمون مذكور همزمان در سراسر كشور برگزار می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران، رستمعلی پاکدامن ضمن اعلام اين مطلب اظهار داشت: در اجراي آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان ، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ ۱۸ و ۱۹ مهر ماه امسال همزمان با سراسر كشور در مازندران در چهار حوزه امتحانی ساری، بابل، چالوس و بابلسر برگزار ميشود.

وي در ادامه در خصوص رشته هاي مرتبط به اين آزمون يادآور شد: رشته‌هاي معماری(نظارت و طراحي واجرا)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات واجرا)، تأسيسات مكانيكي(طراحی و نظارت)، تأسيسات برقي(طراحی و نظارت)، نقشه‌برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي(پايه۳) بطور هماهنگ و همزمان در سراسركشور برگزار مي‌شوند.

پاکدامن اضافه کرد: سابقه كار حرفه‌اي مورد نياز براي اين آزمون مطابق با ماده ۵ آيين نامه آجرايي قانون نظام مهندسي ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم ازتاريخ اخذ مدرك تحصيلي تا ۱۹ مهرماه ۹۸ است و چنانچه متقاضي در صورت نداشتن شرايط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و نمره قبولي كسب نمايد نه تنها قبولي نامبرده كان لم يكن تلقي شده با وي مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری اداره كل راه و شهرسازي مازندران در ادامه خاطر نشان کرد قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد.