شناسهٔ خبر: 73526 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با سراسر کشور

همزمان با سراسر کشور آزمون ورود به حرفه مهندسان در استان قم برگزار می‌شود

صالحي معاون شهرسازی و معماری اداره كل راه و شهرسازي استان قم از برگزاري آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ ۱۸ و ۱۹ مهر ماه امسال در قم خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان قم، حسین صالحی ضمن اعلام اين مطلب اظهار داشت: در اجراي آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ مهر ماه  سال جاری در دو نوبت صبح و عصر همزمان با سراسر كشور و با حضور بیش ۳۵۰۰ نفر شرکت کننده برگزار مي گردد.

وی در ادامه در خصوص رشته هاي مرتبط به اين آزمون توضیح داد: رشته ‌هاي معماري(نظارت و طراحي واجرا)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات واجرا)، تأسيسات مكانيكي(طراحی و نظارت)، تأسيسات برقي(طراحی و نظارت)، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه۳) بطور هماهنگ و همزمان در سراسركشور برگزار مي شوند.

صالحی در ادامه خاطر نشان کرد: قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد.

وی افزود: سابقه كار حرفه اي مورد نياز براي اين آزمون مطابق با ماده ۵ آيين نامه اجرايي قانون نظام مهندسي ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاريخ اخذ مدرك تحصيلي تا ۱۹ مهرماه ۱۳۹۸مي باشد و چنانچه متقاضي در صورت نداشتن شرايط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و نمره قبولي كسب نمايد نه تنها قبولي نامبرده كان لم يكن تلقي شده با وي مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان با بیان این که داوطلبان برای دریافت کارت ورود به آزمون، از تاریخ سیزدهم مهر ماه به نشانی www.INBR.ir  مراجعه نمایند، خاطر نشان کرد: آزمون ورود به حرفه در محل دانشگاه قم واقع در بلوار غدیر بعد از شهرک قدس در روزهای پنجشنبه و جمعه در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.