شناسهٔ خبر: 73819 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در دانشگاه علم و صنعت بازدید کرد

حضور وزیر راه و شهرسازی در دانشگاه علم و صنعت و بازدید از آزمون ورود به حرفه مهندسان محمد اسلامی صبح امروز با حضور در دانشکده علوم پایه دانشگاه علم و صنعت ایران از روند برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز ١٩ مهر با حضور در دانشگاه علم و صنعت از روند برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی بازدید کرد.

این آزمون در هفت رشته ورود به حرفه مهندسی برگزار می‌شود که شامل عمران در سه صلاحیتِ محاسبات و نظارت و اجرا؛ معماری در سه صلاحیتِ طراحی، نظارت و اجرا؛ شهرسازی، در ترافیک، نقشه برداری؛ تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی در دو صلاحیتِ طراحی و نظارت است. در این آزمون، ۴۰ هزار و ۴۴۳ نفر خانم ۲۳ درصد از شرکت کنندگان و ۱۳۵ هزار و ۳۴۴ نفر از آقایان ۷۷ درصدی از را تشکیل می‌دهند.

از نظر شرکت کنندگان به تقکیک رشته شرکت در آزمون نیز رشته عمران در صلاحیتِ نظارت با ۳۸ هزار و ۸۷۲ نفر بیش‌ترین شرکت کننده را دارد که ۲۲ درصد از شرکت کنندگان را به خود اختصاص داده است. ترافیک نیز با ۴۰۵ نفر کمترین شرکت کننده را دارد. همچنين استان تهران با ۳۴ هزار و ۳۶۱ نفر بیشترین تعداد شرکت کننده را در کل کشور دارد.

در اجراي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان آزمون ورود به حرفه برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در هفت رشته مهندسی روزهای ۱۸ و ۱۹ مهر در ۹۳ حوزه به طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.