شناسهٔ خبر: 73843 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جا‌به‌جايی بيش از ۲۴هزار زائر اربعين حسينی توسط ناوگان حمل‌ونقل مسافری آذربايجان شرقی

اتوبوس ناوگان حمل ونقل مسافری آذربایجان شرقی بیش از۲۴هزار و۳۶۴ زائراربعین حسینی را ازآغازاجرای طرح تردد زائران اربعین حسینی(ع) جا به جا کرده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان آذربایجان شرقی،  اورجعلی علیزاده با اعلام این خبراظهار داشت:  این تعداد زائر از۱۰ تا ۱۹ مهرماه  ۷۴۵ دستگاه اتوبوس به کرمانشاه و مرزهای مهران و خسروی اعزام شده اند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت: ۷۵ درصد ازظرفیت ناوگان حمل ونقل مسافری استان به این طرح اختصاص داده شده است و روند اعزام زائران ادامه دارد.

وی همچنین ادامه داد: تعداد۲۶۵ زائراربعین حسینی ازاتباع جمهوری خودمختار نخجوان نیز تا کنون از پایانه مرزی جلفا براي شرکت در راهپیمایی اربعین وارد کشور شده‌اند.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان گفت: با توجه به اینکه روزهای ۲۴ تا ۲۹ مهرایام پیک بازگشت زائران به کشور است از زائران عزیز خواست دراین ایام مدیریت و برنامه‌ریزی لازم برای سفرهای خود را انجام دهند.

وی همچنین ازاعزام اولین گروه ازکارکنان این اداره کل درقالب سه تیم جهت هماهنگی امورمربوط به زائرین به پایانه های مرزی مهران و خسروی خبر داد.