شناسهٔ خبر: 73844 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی:

توسعه صنعت ساختمان استان در گرو استفاده حداکثری از توان مهندسان بومی است/ بهره‌گيری از توان و تخصص مهندسان بومی

جلسه اروميه سیدمحسن حمزه‌لو در ديدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: توسعه صنعت ساختمان استان در گرو استفاده حداکثری از توان و ظرفیت‌های مهندسان بومی است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی ، مدیر اين اداره کل در اين ديدار بر حفظ شأن و جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تاکید کرد و گفت: توسعه صنعت ساختمان استان در گرو استفاده حداکثری از توان و ظرفیت‌های مهندسان بومی است.

سیدمحسن حمزه‌لو با اشاره به اینکه تکمیل ۵هزار واحد مسکن مهر جز اولویت‌های بخش مسکن استان است، افزود: درهمین راستا، کارهای اجرایی طرح اقدام ملی مسکن با هدف ساخت و عرضه‌ ٢٠هزار واحد مسکونی در استان آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح اقدام ملی مسکن، یک فرصت منحصر به فرد در بحث اشتغال‌زایی و تبلور توان مهندسی بومی است که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان باید از این فرصت بهره گیرد.

حمزه‌لو یادآور شد: ارتقای کیفیت خدمات مهندسی نباید هزینه قلمداد شود بلکه سرمایه‌گذاری بلندمدت است که بازخورد فعالیت‌های این عرصه در توسعه  بخش مسکن نمود پیدا می‌کند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بر تسهیل و روان‌سازی خدمات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تاکید کرد و گفت: اعتمادسازی و کاهش فاصله با مردم می‌تواند در گسترش و استقبال عمومی از خدمات مهندسی نتیجه‌بخش باشد.

حمزه‌لو خواستار توجه جامعه‌ مهندسی به تنوع فرهنگی و قومی استان در طراحی الگوهای شهرسازی و معماری شد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان دارای ٨هزار نفر عضو و در هفت رشته مهندسی مرتبط با صنعت ساختمان فعالیت دارد و تاکنون ٧هزار پروانه اشتغال در حرفه مهندسی صادر شده است.