شناسهٔ خبر: 73849 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور خبر داد

آغاز فعالیت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در آذربایجان غربی

جباري محمد بخارایی از آغاز به کار جمعيت طرفداران ايمنی راه‌های كشور در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان آذربایجان غربی، جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان با حضور رئیس هیئت مدیره این جمعیت، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، فرمانده پلیس راه‌های استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و محلی، فعالین فرهنگی و رسانه‌ای و اساتید مرتبط آذربایجان غربی رسما در استان آغاز به‌کار کرد.

رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در این مراسم با بیان اینکه آرمان این سازمان مردم نهاد حمل و نقل بدون حادثه است، گفت: همواره در بحث ایمنی و کاهش حوادث به موضوعات سخت افزاری مانند احداث جاده، نصب علایم و امداد نجات پرداخته شده است اما عامل انسانی و ارتقاء فرهنگ ایمنی و رفتارسازی در این ارتباط، مهمترین مولفه برای کاهش تصادفات و تلفات محسوب می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است.

محمد بخارایی ادامه داد: ایمنی یک دغدغه ملی و جهانی است و باید علاوه بر بهره مندی از ظرفیت های اجرایی دستگاه‌های ذیربط همچون امداد، کنترل، نظارت و ساخت و ساز باید از مشارکت های مردمی و فکر و ایده آنان نیز استفاده لازم بعمل آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در کشور گفت: تاکنون در ۲۶ استان دفتر نمایندگی این جمعیت تاسیس شده است، جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در حدود ۲۰ هزار نفر عضو ثبت‌نام‌شده دارد که  آموزش به افرادی که آسیب‌پذیر یا بهره‌بردار هستند، برنامه‌های محوری این جمعیت را شامل می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز در این مراسم عنوان کرد: عوامل انساني بيشترين نقش را در تصادفات جاده اي دارند و انتظار می رود با آغاز فعالیت این سازمان مردم نهاد در استان متشکل از نخبه های عرصه راه و حمل و نقل  فرهنگ‌سازي در خصوص مقوله های ترافیکی بيشتر و با نهادينه كردن آن مهم‌ترين عامل كاهش تلفات جاده اي کنترل شود.

ارسلان شکری با تاکید بر اینکه هرچه فرهنگ رانندگي ارتقا يابد در كاهش تلفات جاده اي تاثيرگذار خواهد بود، یادآور شد: طرح ساماندهی ایمنی در کمیسیون ایمنی استان تصویب و برای چگونگی اجرای بهینه آن ها از صاحبنظران این عرصه و همچنین اعضای نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان طی جلسات بعدی دعول بعمل خواهد آمد.

وی اذعان داشت: مردم به موضوع ایمنی ترددهای جاده ای حساسیت لازم را ندارند و این حساسیت باید از طریق دستگاه‌های دولتی و همچنین تشکل های مردمی در بین آحاد مختلف جامعه نهادینه شود.

شکری گفت: راه اندازی جمعیت طرفداران ایمنی راه ها ایده ای کاملا خلاقانه و مثمرثمر است و امید است در آینده ای نزدیک همه مردم ایران عضو این جمعیت شوند چرا که همه دوست دارند خانواده هایشان به سلامت به مقصد برسند.

در ادامه این مراسم اکبر جباری از فعالان بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای بعنوان مسئول نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان معرفی شد.