شناسهٔ خبر: 73979 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

زائران تا پیش از اوج سفر باز گردند / اکیپ‌های حمل و نقل لرستان در مرز مهران تمام وقت به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند

شرفی لرستان اوج بازگشت زائران اربعین حسینی از ۲۴ تا ۲۹ مهر ماه است بنابراین زوار بهتر است تا قبل از ۲۴ مهر بازگردند یا اینکه در برنامه ریزی، زمان بازگشت را بعد از ۲۹ مهر قرار دهند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان، عباس شرفی با بیان این مطلب اظهار داشت: هم اکنون اکیپهای حمل و نقل استان لرستان به عنوان معین مرز مهران در پایانه مرزی برکت حضور دارند و ناوگان اتوبوس استان به صورت تمام وقت مشغول خدمت رسانی به زائران است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان افزود: اوج سفرها در تاریخ ۲۴ تا ۲۹ مهرماه یعنی دو روز قبل و بعد از اربعین است که تعداد زائران ورودی به کشور بسیار بیشتر از ظرفیت ناوگان است با توجه به شیوه نامه سازمان راهداری، لرستان در کنار چند استان دیگر مسئولیت جابجایی زائران بین مسیر مهران تا اندیمشک و مراکز استانها را برعهده دارند.

شرفی گفت: تمام ظرفیت ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه برای بازگشت زائران از مرکز استان به شهر یا روستای محل زندگی آنها به کار گرفته می شود.

وی تصریح کرد: صورت وضعیت دربستی در ایام اربعین به هیچ وجه پذیرفته نیست، نرخ رسمی بلیت توسط اتحادیه شرکت های مسافر مصوب، ابلاغ و در پایانه ها نصب شده است و مردم می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف با ارسال پیامک به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ سازمان راهداری را مطلع سازند تا برخورد لازم با رانندگان و شرکت های متخلف صورت گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با تقدیر از همکاری شرکتها و انجمنهای صنفی مسافر و کالا خصوصا رانندگان استان گفت: همه تلاش خود را خواهیم نمود تا زائران اباعبدالله (ع) با طیب خاطر سفر کنند.