شناسهٔ خبر: 73986 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

تکذیب فرود اضطراری پرواز آمستردام-تهران ایران ایر/ هواپیما با برنامه‌ریزی قبلی، برای سوختگیری در ارومیه فرود آمده بود

هواپيما هما روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» ضمن تکذیب خبر فرود اضطراری پرواز آمستردام-تهران ایران ایر گفت: هواپیما با برنامه ریزی قبلی، برای سوختگیری در ارومیه فرود آمده بود.

معصومه اصغرزاده، مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ضمن تکذیب خبر فرود اضطراری پرواز آمستردام-تهران این شرکت هواپیمایی گفت: شب گذشته پرواز شماره IR۷۲۴ ایران ایر که از آمستردام عازم تهران بود، طبق روال همیشگی و با برنامه ریزی قبلی، به منظور سوختگیری در فرودگاه ارومیه به زمین نشست.

وی ادامه داد: یکی از مسافران طی این پرواز، از اکسیژن استفاده می کرد و پیش از فرود هواپیما، اکسیژن وی به اتمام رسیده بود. به همین دلیل در فرودگاه ارومیه پزشک اورژانس با حضور در هواپیما، این مسافر را معاینه کرد.

اصغرزاده افزود: در معاینه مشخص شد که مسافر نیازی به بستری در بیمارستان ندارد. لذا با تجدید اکسیژن، این مسافر پرواز خود را تا تهران ادامه داد.

گفتنی است پیشتر خبری مبنی بر فرود اضطراری پرواز آمستردام-تهران ایران ایر در فرودگاه ارومیه به دلیل حضور مسافر بدحال در پرواز در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.