شناسهٔ خبر: 74021 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

انجام تعداد ۱۰۸ پرواز رفت وبرگشت هما برای انتقال زائران حسینی به عتبات عالیات

ATR از تاریخ ۱۲ مهر ماه و شروع پروازهای عتبات عالیات، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای انتقال زائران اربعین حسینی، تعداد ۱۰۸ پرواز رفت وبرگشت به فرودگاه نجف اشرف انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل روابط عمومی «هما»، با شروع ماه صفر و آغاز مسافرت هوایی برای حضور در مراسم اربعین سالار شهیدان، برنامه ریزی جهت  انتقال زائران حسینی توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» صورت گرفت و در ایام اربعین حسینی، ایران ایر علاوه بر انجام پروازهای برنامه ای عتبات عالیات از فرودگاه حضرت امام (ره)، از دو فرودگاه کرمانشاه وایلام نیز برای تردد زائران حسینی، پروازهایی را به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام می دهد. این پروازها از روز ۱۳ مهرماه آغاز  و تا روز ۳ آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته، از روز ۱۳ مهر تاکنون، تعداد ۱۰۸ پرواز از فرودگاه های حضرت امام (ره)، کرمانشاه و ایلام به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام شده است . با این پروازها،  بیش از ۹ هزار نفر به فرودگاه نجف اشرف انتقال یافتند. در عملیات انتقال زائران حسینی سال جاری از هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ و  ATR استفاده شده است. 

 شایان ذکر است تمامی پروازهای عتبات عالیات راس ساعت وبدون تاخیر انجام شده اند