شناسهٔ خبر: 74163 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل عملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان کرد:

اعزام و پذیرش بیش از ۱۱۰ هزار زائر عتبات از فرودگاه امام (ره) / رشد ۷۹ درصدی زائران نسبت به سال گذشته

فاروق علیخانی مدیرکل عملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از اعزام و پذیرش بیش از ۱۱۰ هزار زائر عتبات در عملیات پروازهای اربعین در فرودگاه امام (ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، فاروق علیخانی گفت: عملیات پروازهای اربعین از فرودگاه بین المللی امام (ره) از ۱۷ مهرماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه ۲۵ مهرماه ۶۲۰  پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه به دو مقصد نجف و بغداد انجام شده است.

علیخانی در تشریح این آمار افزود : ۳۱۶ پرواز خروجی و ۳۰۴ پرواز ورودی توسط شرکت های هواپیمایی داخلی و یک شرکت خارجی از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه های نجف و بغداد انجام شده و بیش از ۱۱۰ هزار زائر با این پروازها اعزام و پذیرش شدند.

وی ادامه داد: تاکنون میزان اعزام و پذیرش زائران عتبات در عملیات پروازهای اربعین نسبت به سال گذشته ۷۹ درصد رشد داشته از همین رو کلیه بخش های شهر فرودگاهی برای خدمت رسانی هرچه بهتر به این زائران بسیج شده اند.

مدیرکل عملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: پیش بینی های لازم با توجه به رشد پروازهای عتبات در فرودگاه امام (ره) صورت گرفته و با همکاری و هماهنگی میان تمام شرکت ها، ارگان ها و نهادهای فعال در امر اعزام و پذیرش زائران، عملیات پروازهای اربعین بدون کوچکترین مشکلی در جریان است.

گفتنی است، عملیات پروازهای اربعین در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا ۱۱ آبان ماه ادامه خواهد یافت.