شناسهٔ خبر: 74203 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

پیام تبریک وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی

نقش متخصصان عرصه کنترل ترافیک هوایی در ایمنی حیاتی و انکارناپذیر است

محمد اسلامی امضا وزیر راه و شهرسازی در پیامی فرا رسیدن بیستم اکتبر، روز جهانی کنترلر ترافیک هوایی را تبریک گفت.

گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در پیامی ضمن تبریک بیستم اکتبر، روز جهانی کنترل ترافیک هوایی نوشت: ایران اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام که پرچمدار امنیت، ایمنی و صلح است، به وجود فرزندان متخصص، متعهد و توانمند خویش افتخار می‌کند، همان‌ها که همواره در حساس‌ترین برهه‌ها توانسته‌اند نام ایران را سربلند سازند، پرچم مقدس ایران را در اوج به اهتزار درآوردند و اعتبار ایران و ایرانی را در جهان بلند آوازه کنند.

وی ادامه داد: صنعت هوانوردی به عنوان بخش مهم و تاثیرگذار خانواده بزرگ حمل و نقل کشورمان که ارتباط بسیار زیادی نیز با جهان دارد، طلایه دار ایمنی و خدمت‌رسانی است و این دستاورد مهم، ممکن نمی‌شد اگر تخصص، دقت، دلسوزی و تلاش بی‌دریغ تمامی ارکان متخصصان این صنعت وجود نداشت. در این میان، نقش متخصصان عرصه کنترل ترافیک هوایی، نقشی حیاتی و انکارنشدنی است، همان‌هایی که غفلت، واژهای نامانوس و ناموجود در قاموس عملکردی آنان است.

اسلامی با تاکید بر نقش حیاتی کنترلرهای ترافیک هوایی در تامین ایمنی هوانوردی، خطاب به ایشان نوشت: بدون شک، اکنون که ایران در دوره ای حساس قرار دارد و تحریم های ظالمانه جهانی، در گام نخست، صنعت هوانوردی کشورمان را هدف قرار داده است، تلاش قابل ستایش شما، بیش از پیش اهمیت دارد و ایمنی پروازها در آسمان ایران، هم در پروازهای داخلی و هم در پروازهای عبوری از آسمان کشورمان، مدیون نقش آفرینی شماست. 

وی افزود: اینجانب فرارسیدن بیست و هشتم مهرماه؛ مصادف با بیستم اکتبر، روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی را خدمت تمامی فعالان این حوزه مهم و ارزشمند در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تبریک می گویم و از خداوند متعال بهروزی، موفقیت و تندرستی شما متخصصان گرانقدر را خواستارم. روزتان خجسته باد.