شناسهٔ خبر: 74239 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

محور مهران-ایلام از ۱۰ صبح امروز دوطرفه شد/ اعلام غیر قانونی بودن فروش بلیت اتوبوس توسط سایت‌ها به دادستانی

محورايلام - مهران -كربلا معاون حمل‌و‌نقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: ساعت ۱۰ صبح روز گذشته به دلیل ترافیک بسیار سنگین در محور مهران – ایلام، این مسیر تا ۱۰ صبح امروز یک طرفه شد و امروز محدودیت تردد در این مسیر را برطرف شد.  

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهران قربانی از دو طرفه شدن محور مهران-ایلام از ۱۰ صبح امروز خبر داد و گفت: دیروز و پریروز مسیرهای مواصلاتی مرزهای چهارگانه به ویژه محور مهران – ایلام ترافیک بسیار سنگین تجربه کرد، چرا که در این روزها به ترتیب ۳۱۳ هزار نفر و ۳۴۴ هزار نفر از زائران از این مسیرها عبور کردند.  

وی ادامه داد: ساعت ۱۰ صبح روز گذشته به دلیل ترافیک بسیار سنگین در محور مهران – ایلام، این مسیر تا ۱۰ صبح امروز یک طرفه شد و امروز محدودیت تردد در این مسیر را برطرف گردید.  

قربانی با بیان این‌که وضعیت ترافیکی مرزهای چهارگانه کشور و محورهای مواصلاتی آنها در حال حاضر پایدار بدون مشکل و روان است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۴۰۰ هزار نفر از زائران ایرانی همچنان در عراق باشند که طی امروز و فردا ۴۰۰ هزار نفر آن‌ها به کشور بازگشته اند و حدود ۵۰ هزار نفر دیگر از زائران بعد از روز سه‌شنبه به ایران می‌آیند.  

معاون حمل‌و‌نقل سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که با توجه به توزیع نرمال و متوازن سفر از سوی زائران مشکلات ترافیکی پارسال در سال جاری به وجود نیامد، ادامه داد: حدود ۷۰۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی کشور برای امروز و فردا درگیر خواهد شد و بقیه ناوگان اتوبوسی در کشور فعالیت می‌کنند البته تاکنون هیچ مشکلی در ارائه‌ی خدمات به دیگران مسافران وجود نداشت و با توجه به محدودیت اتوبوس در این ایام کوتاه سفرها به صورت تجمیع شده از سوی شرکت‌های حمل و نقلی برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: همچنین با توجه به این‌که مشکلی در تامین ناوگان اتوبوسی مورد نیاز زائران در روزهای اوج سفر بازگشت نداشتیم، طرح تردد اتوبوس‌ها از مرز مهران تا پایانه‌های معین در نظر گرفته شده لغو شد و اتوبوس‌ها مستقیما زائران را از مرز مهران به مقاصد نهایی‌شان جابه‌جا کردند.  

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که برخی از فروشنده‌های بلیت اتوبوس به ویژه سایت‌ها در این ایام قیمت بلیت اتوبوس را به صورت غیرقانونی افزایش دادند، گفت: تمام سایت‌هایی که بلیت می‌فروشند غیررسمی و غیرقانونی کار می‌کنند، چرا که آنها هیچ مجوزی از سازمان راهداری دریافت نکردند. بنابراین تنها شرکت‌های حمل و نقلی می‌توانند بلیت اتوبوس را به صورت اینترنتی یا حضوری بفروشند. در این راستا غیرقانونی و غیررسمی بودن فروش بلیت اتوبوس از سوی این سایت‌ها را به دادستانی اعلام کرده‌ایم تا با آنها برخورد شود.  

قربانی در ادامه به ایسنا گفت: سایت‌های فروش اینترنتی حق ندارند بلیت اتوبوس بفروشند و تنها شرکت‌های حمل‌و‌نقلی می‌توانند این کار را انجام دهند و غیرقانونی بودن فروش اینترنتی بلیت اتوبوس توسط این سایت‌ها را به دادستانی اطلاع داده‌ایم.