شناسهٔ خبر: 74316 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

فرودگاه‌های کشور همچنان ميزبان پروازهای اربعين است

عباس مسیبی سرپرست روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران از ادامه روند اعزام زائران اربعين و استقبال خوب مسافران از فرودگاه‌های تحت مالکيت اين شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از کن نیوز، عباس مسیبی گفت: از میان فرودگاه های تحت مالکیت شرکت، فرودگاه‌های یزد، اصفهان، مشهد، ایلام، ساری، شیراز، شاهرود، تبریز، کرمانشاه و کرمان میزبان پروازهای اربعین هستند.

وی اظهار داشت: در این راستا پروازهای فوق‌العاده در مسیر نجف از فرودگاه یزد توسط شرکت هواپیمایی کاسپین از ۱۷ مهر شروع شده که تا دوم آبان ادامه خواهد داشت. تاکنون پروازهای رفت روزهای ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۲ و ۲۳ مهر و پروازهای برگشت نیز در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر انجام شده و حدود ۲۸۰ زایر به فرودگاه یزد بازگشته اند.

به گفته وی در فرودگاه اصفهان از ۱۵ تا ۲۸ مهر ۶۷ پرواز در مسیر  نجف- اصفهان- نجف و بغداد- اصفهان- نجف انجام و طی آن ۹۹۱۵ زائر جابجا شده اند.

سرپرست روابط عمومی شرکت فرودگاه ها ادامه داد: در فرودگاه مشهد نیز پروازهای فوق العاده در مسیر نجف- مشهد- نجف و بغداد- مشهد- نجف از نهم مهر آغاز شده و ۲۷ مهر ماه ۳۰۸ پرواز با جابجایی بیش از ۵۴ هزار زائر انجام شده است.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر در فرودگاه ایلام از ۱۷ مهر تا چهارم آبان قرار است ۷۲ پرواز رفت و برگشت توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیرهای، نجف، مشهد و تهران انجام شود که تا ۲۸ مهر، ۹۶ پرواز با جابه جایی حدود ۱۰ هزار و صد و پنجاه و سه زایر انجام شده است. بر این اساس ۲۸ پرواز با ۵۰۸ مسافر ایلام-نجف- ایلام بوده است.

به گفته مسیبی، همچنین در فرودگاه کرمانشاه ۷۷ پرواز از ۱۷ تا ۲۷ مهر ماه با جابه جایی ۲۵۴۰ زایر انجام شده است. در فرودگاه ساری نیز تاکنون دو پرواز رفت در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر ماه با اعزام حدود ۳۰۰ زایر برقرار شده که زمان بازگشت آنها به فرودگاه ۲۹ و ۳۰ مهر ماه خواهد بود.

وی اظهار داشت: در فرودگاه تبریز نیز تاکنون چهار پرواز رفت و برگشت در روزهای ۲۲ و ۲۴ مهر ماه انجام شده که طی آنها بیش از ۵۵۰ زایر جابه جا شده‌اند.

سرپرست روابط عمومی شرکت فرودگاه ها همچنین گفت: از فرودگاه شیراز نیز تاکنون یک پرواز شیراز- نجف، ۲۲ مهر ماه با ۱۴۹ مسافر انجام شده و تنها پرواز رفت به نجف از فرودگاه شاهرود ۲۲ مهر ماه با ۱۵۰ مسافر انجام شده است.

به گفته وی در فرودگاه کرمان تاکنون شش پرواز رفت و برگشت در روزهای ۲۲، ۲۴ و ۲۶ مهر انجام شده که در آنها حدود ۸۰۰ زائر جابه‌جا شده اند.