شناسهٔ خبر: 74333 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صدور ۴۵۵ کارت هوشمند رانندگان در استان اردبیل

کارت هوشمند معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیــل گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۵۵ کارت هوشمند به رانندگان باری و مسافری استان صادر شده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیــل، رضا شیرین‌زاده گفت: از این میزان ۲۶۶ کارت هوشمند برای اولین بار به رانندگان صادر گردیده است.
با بیان اینکه داشتن کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به‌عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود، گفت: ۱۴ هزار و ۳۲۱ راننده در استان اردبیل دارای کارت هوشمند هستند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیــل تصریح کرد:کارت هوشمند، کارتی با ضریب امنیتی بالا به شمار می‌رود که امکان ذخیره سازی اطلاعات و لحاظ کردن اطلاعات کارت با سایر سیستم‌های عملیاتی مانند امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده در کارت شناسایی را فراهم می‌کند.
شیرین زاده فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا، ۵۹ شرکت مسافربری، ۱۱ هزارو ۹۳۲ دستگاه ناوگان مسافربری اعم از اتوبوس، مینی بوس، سواری عمومی و ۷ هزار و ۷۶۳ دستگاه ناوگان باری در استان اردبیل را یادآور شد و افزود: سالانه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن کالا و حدود ۲ میلیون نفر مسافر توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر استان جابه‌جا می‌شود.