شناسهٔ خبر: 74334 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تسریع در عملیات اجرایی تعریض و بهسازی محور گلوگاه - دامغان

بازديد مدیر کل راه و شهرسازی مازندران به منظور بررسی از وضعیت پروژه احداث محور گلوگاه - دامغان از این محور بازدید و از نزدیک از روند اجرایی آن اطلاع و از تسریع در عملیات اجرایی این محور خبر داد .

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران، سید محمد نظری ضمن اشاره به این خبر یادآور شد: این جاده گردشگری، جنگلی و محل تردد تولیدکنندگان، صنعتگران و گردشگران دو استان مازندران و سمنان است و به همین دلیل تعریض و اصلاح هندسی آن را در دست اقدام قرار دادیم.

وي ضمن اعلام اين مطلب كه  توسعه، تعریض و بهسازی محورهای مواصلاتی استان جز وظايف ذاتي مجموعه راه و شهرسازي است تصريح کرد: تعریض، بهسازی و توسعه راه‌های استان همواره از اهميت خاصي برخوردار بوده و توجه به این مهم ضمن تامین ایمنی تردد موجب کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای می‌شود .

نظری با اشاره به ارتقا و تعريض در محورهاي مازندران نگاه ملي را مي‌طلبد، از اقدامات گسترده وزارت راه و شهرسازي براي توسعه، بهسازی و ايمني محورهاي استان خبر داد. 

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت: جاده گلوگاه به دامغان می‌تواند ترانزیت حمل و نقلی کریدور شمال -جنوب را تشیکل دهد و محور بسیار مهم برای دو استان مازندران و سمنان باشد.

نظری به عملیات محور گلوگاه – دامغان اشاره کرد و افزود: محور مذکور به طول ۷۵ کیلومتر بوده که عملیات اجرایی احداث ۱۲ کیلومتر آن در دست اجرا است. از این مقدار ۵/۷ کیلومتر نیز آسفالت شده است .

وی درخصوص مشخصات فنی این پروژه یادآور شد: محور گلوگاه – دامغان در قالب دو قرارداد، قرارداد اول به مبلغ ۱۳۰ میلیادر ریال در سه قطعه: از کیلومتر ۰۰۰۰+۰ تا کیلومتر ۲۰۰+۱ از کیلومتر ۵۰۰+۴ تا ۸۰۰+۴، از کیلومتر ۲۰۰+۵ تا ۰۰۰+۷ ، از سمت گلوگاه در حال اجرا است.  در قطعه اول خاکبرداری و اجرای لایه خاکریزی در دست اقدام است و قرارداد دوم به مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال در حال انعقاد است.

مدیر کل راه و شهرسازي استان با تاكيد بر لزوم توسعه زيرساخت‌هاي مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبيعي و خدادادي، اظهار داشت: توسعه زيرساخت‌هاي اين استان به ويژه جاده‌ها، در دستور كار دولت قرار دارد.

نظری ابراز اميدواري کرد: در پي رويکرد اخير دانش‌بنيان و برنامه‌محور در وزارت راه و شهرسازي شاهد توجه بيش‌تر به توسعه و تعريض و بهبود سرويس‌دهي محورهای استان باشيم.