شناسهٔ خبر: 74420 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد

اولویت سازمان بنادر تعیین تکلیف پروژه‌های سرمایه‌ای است / عملیات اجرایی اسکله نفتی بندر چابهار سال آینده آغاز می‌شود

جلسه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به موضوعات راهبردی و مطالعات بازار در خصوص بندر چابهار و ضرورت ایجاد جاذبه در این بندر، گفت: ایجاد مزیت و ارزش افزوده برای صاحبان کالا و مشتریان در بندر چابهار باید از اولویت ها باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در جلسه بررسی موانع، مشکلات و ارائه راهکارهای توسعه ای بندر چابهار، اظهار داشت: ایجاد جاذبه اقتصادی در بندر چابهار مستلزم ارتباط و افزایش تعامل با سایر بخش ها است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه " پروژه های زیربنایی باید در حداقل زمان در بندر چابهار تکمیل شود، افزود: به موزات اجرای سریع پروژه های زیربنایی و جمع شدن کار کارگاهی در بندر، پروژه های سرمایه گذاری نیز  باید، به عنوان یک اولویت، به سرعت تعیین تکلیف و فعال شود.

راستاد با اشاره به الزام اجرای پروژه های خاص در بندر چابهار، گفت: بر اساس طرح جامع توسعه بندر، تا سال آینده باید عملیات اجرایی اسکله نفتی در بندر چابهار شروع شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص تعمیرات اساسی انبار های بندر چابهار، تصریح کرد: انبار های موجود در بندر چابهار، فاقد استاندارد های لازم است و باید به سرعت، قوت و قدرت به انبارهای استاندارد تبدیل شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، راستاد با تاکید بر " تامین ناجی جدید برای بندر چابهار "، در خصوص ایجاد جاده دسترسی بندر ، گفت: درصورتی که این طرح در وزارت راه تعیین تکلیف نهایی شود، سازمان بنادر به منظور متناسب سازی ظرفیت بندری با ظرفیت های جاده ای آمادگی کامل اجرای این پروژه در  محدوده ۲۰ کیلو متر را دارد و همه اجزای آن اعم از انتخاب پیمانکار، منابع مالی مورد نیاز و تجهیز کارگاه توسط این سازمان تعیین و فراهم شده است.