شناسهٔ خبر: 74457 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی:

پیشانی توسعه سواحل مکران، توسعه بندر چابهار است

جلسه معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا اللهیار عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در صدر هیأتی از مدیران کل ستادی، روسای ادارات و کارشناسان فنی سازمان بنادر و دریانوردی از بندر چابهار بازدید کرد.

وی در این سفر از زیرساخت های بندری چابهار همچون زیرساخت های انبارش کالا و انبارهای طریق القدس، مجتمع پتروشیمی نگین مکران چابهار، تجهیزات و اسکله های طرح و توسعه و پروژه دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

محمدرضا اللهیار در جلسه بررسی پیشرفت پروژه های عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

وی با اشاره به اسکله نفتی چابهار عنوان کرد: اسکله موجود نیاز صادراتی را رفع می کند اما اسکله نفتی جدید جزء ضروریاتی است که باید ساخت آن انجام شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در طرح جامع سه باب انبار در کنار سیلو جانمایی شده است گفت: خط ریلی باید از کنار انبارها رد شود تا فرآیند تخلیه کالا با سرعت انجام شود.

اللهیار با تأکید بر وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار عنوان کرد: در یکی دو سال گذشته تجهیزات خوبی وارد بندر چابهار شده است که از جمله آن می توان به مکنده های غلات، جرثقیل های موبایل ساحلی از ۸۰ تا ۱۴۰ تن اشاره کرد که کمک زیادی به فعالیت های تخلیه و بارگیری این بندر داشته است.

وی با اشاره به طرح جامع بندر چابهار گفت: در طرح جامع بندر چابهار راه آهن از موضوعات اصلی است که به آن پرداخته شده و این طرح با نگاه توسعه ریل پایه برای چابهار نوشته شده است که بر این اساس حدود ۳۰ درصد حجم ترافیک بندر را روی ریل پیش بینی کرده ایم.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: هر بندری که در کشور توسعه پیدا می کند در درجه اول منافعش برای مردم منطقه است و در بندر چابهار نیز سرمایه گذاری بلندمدتی صورت گرفته است که تا سالیان متمادی می توانند از این نعمت بندر بزرگ اقیانوسی کشور استفاده کنند.