شناسهٔ خبر: 74487 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استفاده از تمام ظرفیت ناوگان خراسان شمالی برای سفر زائران امام رضا(ع)

اتوبوس معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده اي خراسان شمالی گفت: ناوگان استان با تمام ظرفیت، در خدمت جابه‌جایی زائران به مشهد مقدس برای حضور در آیین‌های عزاداری آخر ماه صفر است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه وشهرسازي به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده اي خراسان شمالی، سعید سبحانی اظهار داشت: در صورت نیاز، از سایر استان هانيز برای تامین ناوگان اقدام می‌شود.

وی گفت: از هیات ها و کاروان‌ها انتظار می‌رود برای تامین ناوگان، هر چه زودتر با شرکت‌های مسافری قرارداد منعقد کنند تا در صورت کمبود ناوگان، اقدامات لازم انجام گردد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده اي خراسان شمالی اظهار داشت: ۱۶۰ دستگاه اتوبوس، ۲۶۰ دستگاه مینی بوس و ۲۹۰ دستگاه سواری کرایه ای، آماده جابه جایی زائران به مشهد مقدس مي باشد.

وی گفت: سال گذشته، ۲۵ هزار نفر زائر از خراسان شمالی برای شرکت در آیین عزاداری سالروز رحلت پیامبر اسلام و امام رضا(ع)، با ناوگان عمومی به مشهد مقدس سفر کردند که امسال هم پیش بینی می شود همین تعداد مسافر جابه‌جا شوند.

سبحاني با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۷ هزار زائر پیاده امام رضا(ع) در قالب ۹۲ کاروان از این استان راهی مشهد مقدس هستند گفت: برنامه ریزی لازم برای تامین ناوگان سفر بازگشت این زائران هم انجام می شود.

۷۲ موکب و ایستگاه صلواتی در مسیرهای پیاده روی زائران در استان ایجاد شده است که هم اکنون موکب داران مشغول خدمت رسانی به زائران امام رضا(ع)  هستند.