شناسهٔ خبر: 74490 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد

توزیع نزدیک به ۵۰ هزار حلقه لاستیک در نیمه نخست سال جاری

کامیون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : در نیمه نخست سالجاری نزدیک به ۵۰ هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای استان توزیع شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه وشهرسازي به نقل از روابط عمومی ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اعلام این خبر گفت : در نیمه نخست سال جاری افزون بر 60 هزار حلقه لاستیک جهت توزیع در " سامانه توزیع لاستیک استان " ثبت گردیده که از این مقدار افزون بر 83 درصد معادل نزدیک به ۵۰ هزار حلقه بین کاربران مربوطه توزیع شد.

 ارسلان شکری تعداد رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای استان تا پایان شهریور ماه سال جاری را نزدیک به 33 هزار نفر اعلام کرد و گفت : این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش 5 درصدی حکایت دارد که 5 درصد از کل رانندگان فعال کشور را شامل می شود.

 شکری به رشد  2 درصدی تعداد ناوگان باری فعال در شش ماهه  نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود : تعداد ناوگان باری فعال استان تا پایان شهریور ماه نزدیک به 19 هزار دستگاه است که این تعداد نسبت به کل کشور 5.4 درصد را شامل میشود.

 این مقام مسئول همچنین به کاهش متوسط عمر ناوگان باری استان اشاره نمود و گفت : عمر متوسط ناوگان باری استان در نیمه نخست سال جاری 16.74 سال بود در حالیکه این مقدار در مدت زمان مشابه سال قبل 17.21 سال بوده است