شناسهٔ خبر: 74577 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۵ میلیون خودرو در ۷ ماهه نخست امسال وارد خراسان شمالی شد

تردد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در هفت ماهه اول امسال، تردد ۵ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۱۸۰ دستگاه خودروی ورودی به استان ثبت شده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان شمالی، علی اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: در این مدت، ۵ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۴۳۳ دستگاه خودرو از استان خارج شده است.

وی افزود: بر اساس اطلاعات  دريافتي از ۴۷ دستگاه تردد شمار نصب شده در جاده های استان، حدود ۸۹.۷ درصد از خودروهای عبوری از استان در این مدت مربوط به وسایل نقلیه سبک و مابقی مربوط به وسایل نقلیه سنگین است.

مدیرکل راهداری و حمل  ونقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: بیشترین ترددها به ترتيب درمحور هاي شيروان – بجنورد و بالعكس و مسیر بجنورد – اسفراين وبالعكس ثبت شده است و  كمترین تردد در محورهای جاجرم – سنخواست و بالعكس و محور جاجرم – امير آباد و بالعكس بوده است.

وی گفت: محور ميامي- گرمه و بالعكس و نیز مسیر جنگل گلستان – چمن بيد (رباط قره بيل) بيشترين میزان تردد وسايل نقليه سنگين را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در این مدت  ساعت اوج تردد در ساعت ۱۱ تا ۱۲  و ۱۸ تا ۱۹ به ثبت رسیده است.