شناسهٔ خبر: 74599 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

قطعه چهارم بزرگراه کهنوج – رودان درجنوب کرمان کلنگ زده شد

ساردويي مدیر کل راه وشهرسازی جنوب کرمان از کلنگ زنی قطعه چهارم بزرگراه کهنوج – رودان با حضور نماینده پنج شهرستان جنوب کرمان درمجلس شورای اسلامی ، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان منوجان خبر داد.

 به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان، محمد ساردویی ضمن اشاره به اهمیت و نقش عمده این محور در توسعه منطقه گفت: پروژه احداث بزرگراه کهنوج –رودان به طول ۷۲ کیلو متر که قطعه های اول و دوم  آن به طول ۳۵ کیلو متر به بهره برداری رسیده و قطعه سوم به طول ۲۳ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۰درصد در دست اجراست و اعتبار هزینه شده دراین محور ۳۵۰میلیارد ریال می باشد و قطعه چهارم این بزرگراه به طول ۵ کیلومتر با اعتباری به مبلغ ۴۲۰میلیاردریال با حضور نماینده پنج شهرستان جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی ،امام جمعه و فرماندار شهرستان منوجان  کلنگ زنی شد.

 مدیر کل راه و شهرسازی جنوب کرمان افزود: یک دستگاه پل در ورودی شهر منوجان به طول ۹۰متر با برآورد هزینه ۲۵میلیارد ریال نیزکلنگ زنی شد.

وی همچنین ادامه داد: برنامه ریزی براي برگزاری مناقصه این محور تا انتهای حوزه استحفاظی استان کرمان  نیز به طول ۱۴کیلومتر در حال انجام  و براي تکمیل عملیات اجرایی درمحور کهنوج - رودان مبلغی بالغ بر ۱۲۰۰میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

ساردویی اظهار داشت: بزرگراه کهنوج- رودان به عنوان مسیر ترانزیتی بنادر مهم جنوب کشور به نواحی مرکزی و کشورهای همسایه ، نقش عمده ای در توسعه اقتصادی منطقه دارد لذا عملیات احداث باند دوم در این مسیر در دستور کار قرارگرفته است.