شناسهٔ خبر: 74673 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مراجعه بیش از ۲۳ هزار ناوگان سنگین به مراکز معاینه فنی استان اردبیل

معاینه فنی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۲۳ هزار و ۲۶۴ دستگاه ناوگان سنگین به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده اند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به‌نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، رضا شیرین زاده در بازدید از مراکز معاینه فنی اردبیل با بیان اینکه در استان اردبیل ۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین فعالیت می کند افزود: این میزان مراجعه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴درصد افزایش یافته است.

وی افزایش ۵۳۲درصدی تعداد مردودی خودروهای مراجعه شده را خاطرنشان کرد و گفت: ۱۹۳۲ دستگاه خودرو پس از اصلاح عیب و نواقص موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده اند که این مهم نیز افزایش ۷۲۶ درصدی را نشان می دهد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: از ۲۳ هزار و ۲۶۴ دستگاه ناوگان سنگین مراجعه  شده به مراکز معاینه فنی استان ۱۸ هزارو ۹۴۸دستگاه در مرتبه اول توانسته اند برگ معاینه فنی دریافت کنند.

شیرین زاده با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی رانندگان سخت کوش از آنان خواست با مراجعه به موقع به مراکز معاینه فنی از سلامت خودروی خود مطلع شوند و می توانند کمک موثری به شهر و استان در راستای کاهش و جلوگیری از آلودگی هـوا داشته باشند.