شناسهٔ خبر: 74677 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران:

پدافند غير عامل يك عنصر حياتی در تصويب پروژه‌های حمل و نقلی نقش ايفاء می‌نمايد

مانور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران در مانور بزرگ عملیات جاده‌ای که به‌صورت نمادین به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان قائمشهر برگزار شد اظهار داشت: امروزه بحث پدافند غير عامل به عنوان يك عنصر حياتي در تصويب پروژه‌های حمل و نقلي نقش بسيار مهمی ايفاء می‌نمايد.

  به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران، عباسعلی نجفی هدف از اجرای این مانور را سنجش میزان آمادگی و تعیین مشکلات، نواقص و عوامل موثر در حضور به موقع و موثر عوامل صحنه تصادفات توسط دستگاه‌های درگیر در امدادرسانی جاده‌ای و پیشگیری از تهدیدات و افزایش امنیت جان انسان‌ها در بالاترین سطح ممکن اعلام نمود .

وی خاطر نشان ساخت: مازندران از جمله استان‌هايي است كه در تمامي بخش‌هاي حمل و نقل اعم از هوايي ـ ريلي ـ جاده‌اي و دريايي صاحب امتياز بوده، از اين رو شرايط زيرساخت پدافند غير عامل در اين استان داراي اهميت و ويژگي خاص مي باشد از این رو این مانور توسط عوامل اجرایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مشارکت دستگاه‌های امدادی برگزار شد.

نجفی افزود:  وجود منابع طبيعي در اين استان اعم از دريا ـ جنگل ـ دشت و ... و همچنين تردد بالاي گردشگر و مسافر در محورهاي استان و حجم بالاي ترافيك از جمله مواردي است كه ارزش و اهميت كارگروه پدافندغير عامل را در مازندران در جايگاهي خاص و مهم قرار مي‌دهد به دلیل همین اهمیت در ساعت۱۱ صبح به صورت فرضی با گزارش تصادف جرح و فوتی از سوی مردم حاضر در صحنه شروع و با حضور آخرین دستگاه درگیر در امداد جاده ای به مدت یک ساعت برگزار شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران تصريح كرد: در این مانور ارزیابی حضور به موقع و موثر در زمان طلایی در صحنه تصادفات توسط سازمان های درگیر و موثر در صحنه تصادفات نظیر پلیس راه و راهور ، آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس و راهداران مورد بررسی قرار گرفت.