شناسهٔ خبر: 74704 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بیش از یک میلیارد ریال صرف ایمن‌سازی محور زاهدان - سه راهی دشتک شد

نصب تابلو سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زاهدان از صرف اعتبار یک میلیارد و ۸۰ میلیون ریالی در ۶ ماه نخست امسال براي ایمن سازی محور ۷۰ کیلومتری زاهدان- سه راهی دشتک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان، ذبیح الله میر اظهار داشت: این اداره براي افزایش ایمنی مسیرها و کاهش تصادفات در این مدت اقدام به نصب ۶۰ عدد بشکه ایمنی، ۲۰۰ عدد بال کبوتری و علائم هشدار دهنده، انجام ۲۰ کیلومتر خط کشی، ترمیم ۴۰ متر گاردریل، انجام خاک برداری نقاط مستعد، لکه گیری و آسفالت در طول مسیر مواصلاتی زاهدان- سه راهی دشتک کرده که نتایج آن در زمان اندک اجرا در کاهش تصادفات محسوس بوده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که ایمنی محورهای ارتباطی یکی از اهداف مهم و مورد توجه راهداری در راستای سلامت و امنیت مسافران و رانندگان در مسیر به‌شمار می رود این اداره  با تمام توان و با به‌کارگیری همه امکانات، تجهیزات و ظرفیتها گام‌های ارزنده‌ای را جهت ایمن سازی و روان سازی ترافیک برداشته شده است.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زاهدان بیان کرد: جاده‌های ایمن و شبکه های حمل و نقل مطلوب از شاخص‌های توسعه یافتگی و از زیرساخت‌های است که در زمینه شکوفایی سایر بخش‌های اقتصادی را نیز فراهم می کند.

وی در پایان اجرای عملیات راهداری در محورهای مواصلاتی را بسیار حیاتی و مهم برشمرد و گفت: روکش آسفالت، اجرای خط کشی، نصب تابلو‌ها و علائم، پاکسازی و زیبا سازی حریم راه‌ها، شستشو و ترمیم تابلو‌ها از جمله عملیات و برنامه‌های اصلی عملیات راهداران بوده که به طور مستمر در حال اجراست.