شناسهٔ خبر: 74707 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

انجام ٢٣ هزار پرواز در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در شش ماهه نخست امسال

حسن خوشخو معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) جزئیات آمار جابه‌جایی مسافران در شش ماهه نخست سال جاری در فرودگاه امام (ره) را بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)؛ حسن خوشخو اظهار داشت: بر اساس آمارهای اداره برنامه‌ریزی و هماهنگی پرواز شهر فرودگاهی در شش ماه نخست سال جاری ٢٣ هزار و ٢٢١ پرواز در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شده و ٣ میلیون و ٩٦٥ هزار و ٣٠٧ مسافر با این پروازها جابجا شده است. 

خوشخو با تشریح این آمار گفت: در این مدت ١١ هزار و ٦١٣ پرواز با یک میلیون و ٩٩٦ هزار و ٣٥٥ مسافر وارد فرودگاه بین‌المللی امام(ره) شده و میزان بار همراه این مسافران ٣٨ میلیون و ٦٢٨ هزار و ١٤٦ کیلوگرم بوده است.

وی ادامه داد: یک میلیون و ٩٦٨ هزار و ٩٥٢ مسافر نیز با ١١ هزار و ٦٠٨ پرواز از فرودگاه امام (ره) به اقصی نقاط جهان سفر کردند که بار همراه آن ها ٣٨ میلیون و ٨٧٥ هزار و ٥٠١ کیلوگرم بوده است.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان داشت: امسال شاهد رشد ٧٩ درصدی تعداد زائران ایام اربعین حسینی بودیم و باتوجه به بهره برداری از ترمینال گالری سلام توانستیم به به هر میزان که شرکت های هواپیمایی درخواست مجوز پرواز فوق العاده به نجف و بغداد داشتند را پذیرش کنیم.

خوشخو افزود: بر اساس سیاست های ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی، رسالت مهم شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بر ارائه خدمات مناسب به مسافرین و مراجعین این مجموعه تعیین شده و پیش بینی می کنیم در پایان سال جاری شاهد رشد چشمگیر رضایتمندی مسافران از خدمات فرودگاهی باشیم.