شناسهٔ خبر: 74731 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران:

عملیات بهسازی برج مراقبت فرودگاه مهرآباد آغاز شد/ تجهیزات لازم وارد کشور شد

سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز عملیات بهسازی و نوسازی برج مراقبت فرودگاه مهرآباد خبر داد و گفت: تجهیزات ارتباطی و نظارتی لازم برای این عملیات از خارج از کشور وارد شده است.

سیاوش امیرمکری، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از آغاز عملیات نوسازی برج مراقبت فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران خبر داد و گفت: بهسازی و نوسازی ساختمان برج مهرآباد و تجهیزات ارتباطی و نظارتی در این فرودگاه از امروز آغاز شده است.

وی ادامه داد: از امروز همکاران عملیاتی ما در فرودگاه مهرآباد از برج فعلی به برج قدیم منتقل شدند تا عملیات بهسازی و نوسازی برج فعلی چه هم از نظر ساختمانی و چه از نظر تجهیزات به اتمام برسد.

امیرمکری با اشاره به زمانبندی اجرای این طرح گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، این طرح بهسازی حدود ۴۰ روز زمان خواهد برد و حداکثر تا دو ماه آینده به اتمام مي‌رسد.

این مدیر ارشد وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تامین تجهیزات لازم برای این عملیات افزود: تجهیزات لازم از خارج از کشور وارد شده و باید نصب شود. پس از پایان عملیات بهسازی ساختمان، این تجهیزات نصب خواهد شد.

گفتنی است: فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران پر ترددترین فرودگاه کشور است و در شش ماه نخست سال جاری با انجام ۶۱ هزار و ۶۹۱ پرواز و جابهجایی ۷ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۸۶۶ مسافر، بیش از ۳۱ درصد از پروازهای کشور را پشتیبانی کرده است. این فرودگاه و تجهیزات استفاده شده در آن همچنین نقش بسیار مهمی در هدایت پروازهای عبوری از فراز ترمینال هوایی تهران دارد.