شناسهٔ خبر: 74781 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

حذف ۲۷ نقطه حادثه خیزدرجاده‌های آذربایجان شرقی

آسفالت مدیرکل راهداری آذربایجان شرقی گفت: حذف حدود ۲۷ نقطه‌ پرحادثه‌ استان در دستور کار امسال قرار دارد که تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فيزيكي را دارا هستند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان آذربایجان شرقی، اورجعلی علیزاده گفت: در حال حاضر حدود چهار اکیپ در محور تبریز- آذرشهر- عجیب شیر- بناب عملیات آسفالت ریزی را انجام می‌دهند، كه بیشترین فعالیت‌ها در راستای بازسازی و مرمت جاده‌های استان طی سال ۹۸ در این حوزه انجام شده است.

وی ادامه داد: حدود سه کیلومتر محدوده بحرانی در جاده‌ی تبریز- آذرشهر- عجب شیر وجود دارد که عملیات بازسازی و رفع این نقاط نیز طی ۱۰ الی ۱۵ روز به اتمام می‌رسد.

 علیزاده با اشاره به فعالیت و استقرار ۱۷ اکیپ برای انجام عملیات آسفالت ریزی و مرمت در ۱۷ محور استان، اظهار کرد: تاکنون ۲۵۶ کیلومتر از محورهای استان که دارای وضعیت روسازی نامناسب بودند، آسفالت ریزی شده‌اند که مجموع اعتبار هزینه شده برای این عملیات ۱۱۲ میلیارد تومان برآورد شده است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی افزود: به منظور فراهم کردن راه‌های مطلوب و بی خطر برای مسافران و رانندگان و رفع مشکلات رفت و آمد، تاکنون ۲۵۱ هزار تن آسفالت ریزی در جاده‌های استان انجام شده است.

 وی یادآور شد: طی هفت ماه امسال در بحث تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۰ درصد کاهش مواجه بودیم.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده توسط راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در اربعین سال ۹۸، گفت: امسال حدود ۱۰۹ هزار نفر از آذربایجان شرقی در عتبات عالیه ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۵ هزار نفر از طریق ناوگان عمومی مسافری به مرز مهران اعزام و بعد از اتمام زیارت نیز از مرز مهران به استان جابه جا شدند.

 علیزاده با اشاره به ابلاغ «طرح ابرار» در راستای بهسازی وضعیت آسفالت راه‌های روستایی، افزود: طرحی تحت عنوان طرح ابرار جهت بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی از شهریورماه سال جاری توسط رئیس جمهور ابلاغ شده که براساس این طرح بهسازی ۲۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در سطح کشور تعیین شده است که از این میزان ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی مربوط به آذربایجان شرقی است.

 مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث حمل نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی در استان، گفت: امسال حدود ۲۱۶ هزارتن کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از طریق ناوگان کالا از بندر امام به نقاط مختلف استان حمل شده است.