شناسهٔ خبر: 74826 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان خبر داد

اتمام ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده تا پایان امسال/ تکمیل و تحویل ۱۶۳ هزار واحد مسکونی مهر در دوران وزارت محمد اسلامی

محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان آخرین وضعیت واحدهای مسکونی مهر باقیمانده در سراسر کشور را اعلام کرد و گفت: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده که از این تعداد در حدود ۱۲۲ هزار واحد به اتمام رسیده و تنها خدمات زیربنایی آن باقیمانده و ۸۰ هزار واحد نیز عملیات فیزیکی ساخت آنها در دست انجام است.

محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت واحدهای باقیمانده مسکن مهر را در سراسر کشور اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی با همکاری استان ها، واحدهای مسکونی مهر باقیمانده تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

معاون امور مسکن و ساختمان ادامه داد: از زمان آغاز به کار آقای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، ۴۸۴ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده در سراسر کشور وجود داشت که از سال ۹۷ تاکنون ۱۶۳ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

محمودزاده افزود: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور باقیمانده که باید تکمیل و آماده سازی و تحویل متقاضیان شوند. از این تعداد، حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر پروژه هایی هستند که کارهای فیزیکی دارند که این تعداد هم در شهرهای جدید و هم در سایر شهرها هستند همچنین حدود ۱۲۲ هزار واحد مسکونی نیز هستند که عملیات فیزیکی آنها به اتمام رسیده است و تنها از نظر خدمات زیربنایی مشکلاتی دارند که باید آماده سازی شده و تحویل متقاضیان شود.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: از عدد کل واحدهای مسکونی مهر باید واحدهای مسکونی خودمالک که طبیعتا وزارت راه و شهرسازی در مورد آنها مسئولیتی ندارد، حذف شوند و همچنین برخی پرونده های حقوقی که دستگاه قضا در مورد آنها تصمیم گیری می کند از کل پروژه ها خارج می‌شوند.

محمودزاده یادآور شد: بر اساس مصوبه دولت در سال ۹۴ و همچنین شورای مسکن در سال ۹۶ برخی از واحدهای مسکونی مهر که فاقد متقاضی بودند و همچنین واحدهای مسکونی مهر با کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مدار ساخت و ساز مسکن مهر خارج شده‌اند.

وی مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را در خصوص واحدهای مسکونی مهر متعلق به تعاونی ها و تفاهم نامه های سه جانبه عنوان کرد.