شناسهٔ خبر: 74949 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رانندگان و مالكان وانت بارهای سیستان و بلوچستان نسبت به دريافت كارت هوشمند اقدام كنند

تردد رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از الزام رانندگان و مالكان وانت بار های بین شهری استان براي دريافت كارت هوشمند به مراجع ذیصلاح خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، محمد یاسین احمدیان اظهار داشت: به زودی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها با توجه به تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور تسهیل فرآیند صدور بارنامه برای وانت بارها و حذف واسطه ها در نحوه فعالیت این نوع ناوگان، در جاده های برون شهری راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از آغاز به کار سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها، از فعالیت و تردد ناوگان فاقد بارنامه در جاده های بین شهری جلوگیری خواهد شد، افزود: بعد از راه اندازی این سیستم ارائه هرگونه خدمات مرتبط با پیمایش برای این دسته از ناوگان، منوط به ارائه اسناد حمل معتبر خواهد بود.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطر نشان کرد: صدور بارنامه الكترونيكي تغيير و تحول بزرگی در حوزه حمل ‌و نقل جاده‌اي كالا محسوب می شود و انتظار می رود با همکاری سایر دستگاه ها این طرح مهم به بهترین نحو و با بروز کمترین مشکل اجرایی شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر خدمات صدور کارت هوشمند در انجمن صنفی رانندگان باری زاهدان، انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالای شهرستان های خاش و چابهار، انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل مسافری ایرانشهر و ادارت راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های زابل و سراوان انجام می شود.