شناسهٔ خبر: 74966 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بازدید اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از قزوین

بازديد معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با اعلام اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از برخی طرح و پروژه های شهر قزوین گفت: اصل و معیار مهم، حفظ باغستان سنتی با در نظر گرفتن دغدغه های مدیریت شهری است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، محسن اسماعیلی با اشاره به اینکه در این بازدید علاوه بر اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران؛ مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رییس شورای شهر قزوین و کارشناسان و مدیران استان حضور داشتند عنوان کرد: بررسی دقیق وضعیت موجود باغستان سنتی و پروژه های پیرامون آن با رویکرد حفظ این میراث ارزشمند از جمله برنامه های این بازدید بود.

وی افزود: رویکرد ما در راستای حفظ باغستان و در عین حال رفع دغدغه های مدیریت شهری در نظر گرفته شده و در بخش هایی از این پروژه که با طرح جامع انطباق دارد چارچوب های ملاحظات زیست محیطی و آب منطقه ای در کمربند شرق باید لحاظ بشود.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی اضافه کرد: در این بازدید وضعیت و نحوه اجرای کمربند شرق به جنوب قزوین و همچنین طرح تقاطع غیر همسطح امام رضا (ع)  با بازدید رییس و اعضای کمیته فنی مورد بررسی قرار گرفته و چالش های موجود در آن ارزیابی شد.

اسماعیلی بیان داشت: طی این بازدید اعضای کمیته فنی و جمعی از مسئولان از باغ های کتاباد و خیابان های جمهوری، نسیم شمال، با هنر و شیشه چی قزوین بازدید کردند و جمعی از باغداران نیز با حضور در محل دغدغه ها و مشکلات خود را با مدیران مطرح کردند.