شناسهٔ خبر: 74974 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد؛

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومانی تسهيلات به زلزله زدگان آذربایجان‌شرقی/آسیب زلزله به ۴۵۰۰ واحد مسکونی

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان و معاونان آذربایجان شرقی از روستاهای زلزله زده مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اعلام این مطلب که به هر واحد آسیب‌دیده آذربایجان‌شرقی ۷۰ میلیون تومان وام و بلاعوض تعلق می‌گیرد از تصویب ۳۰۰ میلیون تومان وام و بلاعوض در کمیسیون دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان خبر داد.

مجید جودی مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که هم‌اکنون در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی به سر می‌برد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ‌ در خصوص آخرین برآوردهای بنیاد از میزان تخریب به واحدهای مسکونی زلزله‌زده استان، توضیحاتی ارایه کرد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه بازدیدهایی از شهرستان های سراب و میانه و روستاهای این مناطق که تحت تاثیر زلزله بوده اند انجام شده، گفت: آواربرداری از روستاهای زلزله زده آذربایجان شرقی در حال انجام است و بازگشایی معابر روستایی نیز انجام گرفته است.

جودی افزود: ارزیابی‌های مناطق زلزله‌زده طی دو روز انجام شده که آخرین آمارها حاکی است، ۳ هزار واحد مسکونی روستایی باید بازسازی شوند و ۱۵۰۰ واحد نیز باید تعمیر شوند.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تصویب اعتبارات بازسازی‌های مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی در کمیسیون دولت خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه دولت، حدود ۲۰۰ میلیاردتومان وام، ۱۰۰ میلیاردتومان کمک بلاعوض به بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تخصیص می‌یابد.

به گفته وی، به هر واحد ۴۰ میلیون وام، ۱۵ میلیون بلاعوض، ۱۵ میلیون معیشتی، تعلق می‌گیرد که مجموعا هر خانوار زلزله‌زده ۷۰ میلیون تومان وام و بلاعوض دریافت خواهد کرد.

جودی اعلام کرد: برای واحدهایی که تخریب ۱۰۰ درصدی داشتند کمک اجاره ۱۰ میلیون تومان به هر خانوار داده می شود و یا اتاقکی برای اسکان دائم هر خانوار در محل احداث خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر مردم مناطق زلزله زده در چادر اسکان یافته‌اند و از فردا اسکان آنها از چادر به مناطق امن‌تر آغاز شده و تمهیدات دراین خصوص شروع خواهد شد.