شناسهٔ خبر: 75042 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

انجام تست اصطکاک سطوح پروازی فرودگاه امام (ره) برای انجام ایمن پروازها / بازسازی تابلوهای شبکه برق‌رسانی ساختمان‌های جانبی شهر فرودگاهی توسط متخصصان داخلی

فرودگاه امام برف سرپرست دفتر تامین و تجهیز فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: تست اصطکاک سطوح پروازی فرودگاه امام (ره) برای فصل سرما انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)؛ حمیدرضا نصرتی با اشاره به انجام حدود ۱۴۰۰ پرواز در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: با وجود رشد چشمگیر تعداد پروازها به دلیل اقدامات صورت گرفته در شرکت شهر فرودگاهی هیچگونه مشکلی در تجهیزات فرودگاه امام (ره) در طول این عملیات نداشتیم.

نصرتی ادامه داد: در حال حاضر نیز کلیه تجهیزات شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برای عملیات زمستانی آماده شدند تا در فصل سرما و در هنگام بارش‌ها بتوانند به مسافرین و مراجعین این مجموعه خدمت‌‌رسانی کنند.

وی بیان داشت: با هدف افزایش ایمنی پروازها تست اصطکاک کلیه سطوح پروازی فرودگاه امام(ره) نیز پیش از فصل زمستان انجام شده و عملیات لاستیک‌زدایی باند پرواز برای نشست و برخاست ایمن پروازها در زمان برودت هوا در دست انجام است.

سرپرست دفتر تامین و تجهیز فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه در عملیات پروازهای اربعین با ایجاد بستر مناسب برای برپایی موکب در ترمینال‌های مسافری شهر فرودگاهی تلاش کردیم تا شرایط لازم را برای میزبانی و پذیرایی شایسته از زائران و مسافران فراهم کنیم گفت: هم اکنون نیز آماده‌سازی سامانه‌های گرمایشی ترمینالها با هدف رفاه حال مسافرین و مستقبلین گرامی انجام شده است.

نصرتی افزود: یکی دیگر از اقدامات مهمی که پیش از فصل سرما در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به دست متخصصان شاغل در این مجموعه صورت گرفت بازرسی شبکه برق‌رسانی شامل پست‌های برق، کابل کشی ها و عملیات رلیاژ رله ها بود تا نقایص موجود در آن ها شناسایی شده و رفع گردند.