شناسهٔ خبر: 75046 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

استاندار خراسان رضوی در ديدار مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوايی ايران:

آماده انعقاد قرارداد ساخت شهر فرودگاهی مشهد هستيم/ بخش‌خصوصی برای تامين منابع مالی آمادگی دارد

فرودگاه مشهد عليرضا رزم‌حسينی در ديدار مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوايی ايران که در محل دفتر استاندار انجام گرفت، اظهار کرد: با توجه به ظرفيت زائری که سالانه وارد مشهد می‌شوند، ضرورت دارد که اين کلانشهر در آينده شهر فرودگاهی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رزم حسینی با بیان اینکه بخش‌ خصوصی برای تامین منابع مالی آمادگی دارد، تاکید کرد: برای فراهم کردن مقدمات ساخت شهر فرودگاهی، در سطح استان آمادگی همکاری وجود دارد و زیرساخت‌های لازم را فراهم خواهیم کرد.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: آلودگی صوتی ناشی از عبور پروازها از روی شهر مشهد، باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده است، لذا در کنار پرداختن به موضوع احداث شهر فرودگاهی جدید، ایجاد باند سوم در فرودگاه شهید هاشمی نژاد هم باید مورد بررسی قرار گیرد.

در این دیدار مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هم گفت: ظرفیت فرودگاه مشهد بر اساس محاسبات استانداردی که در این خصوص وجود دارد حدود ۶ میلیون مسافر است در حالی که عملکرد این فرودگاه حدود ۱۰ میلیون مسافر در سال است بنابراین همین فرودگاه در چند سال آینده نیاز به توسعه دارد.

سیاوش امیرمکری افزود: در یکی از مطالعات مربوط به ایجاد باند جدید فرودگاه سه یا چهار مسیر مختلف تدارک دیده شده است که در بهترین حالت بازهم گوشه‌ای از شهر را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. فعلا روی این گزینه کار می کنیم که اجرایی تر است، به هر حال ایجاد همین باند چیزی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

وی در رابطه با پیشنهاد استاندار خراسان رضوی در خصوص ایجاد شهر فردوگاهی در مشهد گفت: در این خصوص حتما باید مطالعه‌ای با همکاری مشاور خارجی و داخلی روی سایت‌های مد نظر انجام شود تا مراحل بعدی صورت گیرد.

در این دیدار محمود امانی بنی به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه‌های استان معارفه و از تلا‌ش‌های محمدباقر قاسم‌زاده تقدیر شد.