شناسهٔ خبر: 75067 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

برخورد قانونی با حمل‌ونقل کالای بدون بارنامه/ سامانه تحت وب صدور بارنامه الكترونیكی وانت بارها راه‌اندازی می‌شود

حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: هر گونه جابه‌جایی كالا در جاده‌های كشور، مستلزم دریافت سند حمل (بارنامه) بوده و با متخلفان به صورت ویژه برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای عبدالهاشم، حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان اظهار داشت:‌ در راستای شفاف‌سازی در فرآیند حمل‌و‌نقل كالا و جلوگیری از جابه‌جایی خارج از شبكه‌ حمل‌و‌نقل جاده‌ای كالا براساس ضوابط و مقررات جاری كشور، هر گونه عملیات حمل‌و‌نقل كالا، می‌بایست با سپری کردن فرآیندهای قانونی و تحت صحابت بارنامه انجام شود.

وی تصربح کرد: به تمامی رانندگان، شركت‌های حمل‌و‌نقل، مالكان ناوگان و صاحبان كالا، در بخشنامه‌ای اعلام شده است، هر گونه جابه‌جایی كالا در جاده‌های كشور، مستلزم دریافت سند حمل (بارنامه) بوده و با متخلفان به صورت ویژه برخورد قانونی می‌شود.

حسن نیا خاطرنشان كرد: مدیران كل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای سراسر كشور،‌ مكلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل كالا گزارش دهند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای همچنین از راه‌اندازی سیستم تحت وب صدور بارنامه الكترونیكی وانت بارها خبر داد و گفت: باتوجه به تكالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و به منظور تسهیل فرآیند صدوربارنامه برای وانت‌بارها و حذف واسطه‌ها در نحوه فعالیت این نوع ناوگان در جاده‌های برون‌شهری، به زودی سیستم تحت وب صدور بارنامه الكترونیكی وانت بارها راه‌اندازی می‌شود.

حسن‌نیا تصریح كرد: در پی این امر، ضمن جلوگیری از فعالیت و تردد ناوگان وانت بار فاقد اسناد حمل (بارنامه) در جاده‌‌های مواصلاتی بین‌شهری، ارایه هرگونه خدمات مرتبط با پیمایش، مستند به ارایه اسناد حمل معتبر و بارنامه خواهد بود.