شناسهٔ خبر: 75129 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سازمان ملی زمین و مسکن برنامه اقدام ملی مسکن قزوین را ابلاغ کرد / ۵۵۰۰ واحد مسکونی در استان قزوین احداث می‌شود

ابراهیم مبارك قدم مدیر کل راه و شهرسازی از امضای تفاهم نامه احداث مسکن در برنامه اقدام ملی در حوزه سازمان ملی زمین و مسکن برای احداث ۵۵۰۰ واحد مسکونی در استان قزوین خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، ابراهیم مبارک قدم با اشاره به جلسه برگزار شده با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: پس از بررسی ظرفیت استان؛ برنامه اقدام ملی مسکن در این جلسه به تصویب رسید.

وی افزود: با توجه به بررسی های انجام شده و همچنین ظرفیت های موجود، برنامه ریزی برای احداث ۵۵۰۰ واحد مسکونی در استان قزوین انجام می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی اضافه کرد: تعداد ۳۰۰۰  واحد برای شهرهای بزرگ استان در نظر گرفته شده که از منابع سازمان ملی زمین و مسکن انجام می شود.

وی همچنین عنوان کرد: ۲۰۰۰ واحد نیز برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر پیش بینی شده که توسط بنیاد مسکن استان با در اختیار قرار دادن اراضی ملکی راه و شهرسازی احداث می شود.

مبارک قدم افزود: در حوزه بازآفرینی شهری و بافت های ناکارآمد هم ۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده که با اعطای تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده صورت می گیرد.