شناسهٔ خبر: 75133 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

اولین قطار گردشگری کویر فردا راه‌اندازی می‌شود

قطار ترن ست اولین قطار گردشگری کویر فردا بیست و سوم آبان راه‌اندازی می‌شود و طبق برنامه، پنج شنبه هر هفته مسافران را در قالب دو گروه گردشگری و طبیعت‌گردی از تهران به کاشان جابه‌جا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا رضا عصاری معاون اجرایی این شرکت از راه‌اندازی قطار گردشگری کویر(تهران-کاشان) خبر داد و گفت: این قطار در قالب برنامه‌ یک روزه، از بیست و سوم آبان ماه ۱۳۹۸ پنجشنبه‌ها ساعت ۶:۲۰ از تهران حرکت و حدود ساعت ۲۲ به ایستگاه راه‌آهن تهران مراجعت می‌کند.

وی در خصوص برنامه‌های این قطار گردشگری گفت: مسافران این قطار در قالب دو گروه گردشگری و طبیعت گردی سفر خود را از ایستگاه کاشان آغاز می‌کنند که گروه اول با اتوبوس به سمت شهر نوش آباد جهت بازدید از شهر زیر زمینی اویی حرکت کرده و در ادامه از مسجد جامع و مناره سلجوقی همچنین کویر ابوزید آباد بازدید می‌کنند.

عصاری اظهار داشت: گروه دوم نیز بعد از بازدید خانه‌های تاریخی (بروجردی‌ها- طباطبایی‌ها)، باغ فین به کویر ابوزید آباد خواهند رفت.

معاون اجرایی شرکت رجا با بیان اینکه در این برنامه گردشگری، راهنمای تور مجرب و رسمی ميراث فرهنگی به توضیحات در اماکن گردشگری می‌پردازد، افزود: متقاضیان با پرداخت مبلغ ۲ میلیون ۵۹۵ هزار ریال علاوه بر هزینه‌های بلیت رفت و برگشت قطار، اتوبوس و ... ، از خدمات دیگری همچون پذیرایی صبحانه، نهار، شام و میان وعده همچنین بيمه مسافرتی گروهي و انفرادي برخوردار می‌شوند.

عصاری در خصوص نحوه خرید بلیت این قطار گفت: متقاضیان سفر با قطار گردشگری کویر می‌توانند علاوه بر سایت رجا (www.raja.ir)، از طریق سایر روش‌های فروش ( تلفن ۱۵۳۹، نمایندگی‌های مجاز فروش و وب سرویس‌ها) برای تهیه بلیت اقدام کنند.